Lühidalt spordist

Ratturid osalesid Rahvuste Karikal

Eesti U23 maanteeratturite koondis osales laupäeval Belgias sõidetud Rahvuste Karika avaetapil Tour of Flanders, kus Oskar Nisu sai 165,7 km pikkusel munakivilõikudega sõidul 58-nda ja Mihkel Räim 62. koha.

Endrik Puntso kõige võitluslikum rattur

Prantsuse amatöörmeeskonna Pro Immo Nicolas Roux rattur Endrik Puntso sõitis edukalt Prantsusmaal proffide 2. kategooria velotuuril Circuit des Ardennes, kus ta tunnistati 173,6 kilomeetri pikkusel sõidul kõige võitluslikumaks ratturiks.

Võrkpallikoondises kolm saarlast

Eesti võrkpallikoondise värskelt ametisse kinnitatud uus peatreener Gheorghe Cretu nimetas 22 koondise kandidaati, kelle hulgas on saarlased Mihkel Tanila, Hindrek Pulk ja Keith Pupart. Terviseprobleemide tõttu ei esinda Eestit tänavu Siim Ennemuist ja Timo Tammemaa.

Marek Niit tegi hea jooksu

Fayetteville’is peetud kergejõustikuvõistlustel sai 100 meetri jooksus ajaga 10,24 kolmanda koha Eesti esisprinter Marek Niit. Jooksu ajal puhus taganttuul 3,9 m/s, mistõttu tema aeg edetabelikõlbulik ei ole.

Andero Laurits võidukas

Tartu linna lahtistel meistrivõistlustel laskmises võitis spordipüstoli 30 lasku ringmärki Andero Laurits 273 silmaga. Meeste suures standardis (3x 40 lasku) pidi ta paraku leppima 1086 silma ja pronksmedaliga. Samal alal oli Jarko Seema 1040 silmaga 7.

Naiste standardilaskmises (3x 20 lasku) sai Kaia Kindlam kogusummaks 551 silma ja 5. koha, Krislin Soon oli 517 silmaga 6. ning tulemus läks kirja ka Saaremaa edetabelisse.

Salme võitis Tuule Cupi

Neljapäeval Kuressaare kunstmuruväljakul mängitud jalgpalliturniiri SLK/Tuule Cup 2014 8.–9. klassi poiste finaaletapi võitis Salme, alistades finaalis Vanalinna kooli 3 : 1.

Kolmanda koha mängus alistas SÜG 4 : 0 KG, 5.–6. koha mängus võitis Leisi Lümandat 3 : 2 ja 7.–8. koha mängus oli Mustjala 4 : 0 parem Tornimäest.

Turniiri parim väravakütt oli Mairo Miil Vanalinna koolist 11 väravaga.

Rogert Room Kundas esimene

Eesti hobikrossiklubi sarja 2014. hooaja esimene etapp toimus laupäeval Kundas.

Sõitjate poolt väga raskeks ja omapärase pinnasega rajaks peetaval rajal saavutas Rogert Room MX B-klassis esikoha ja Henri Haramaa 3. koha.

Raimo Koppel sai 32+ võistlusklassis tugevas konkurentsis 3. koha. Retroklassis saavutas Kristjan Lüüding 1. koha.

Saarlased rahvasprindis poodiumil

Laupäeval sõideti Haapsalu rahvasprint, kus Saare maakonnast osales erinevates võistlusklassides kokku 11 võistlejat. Poodiumile jõudis Lauri Peegel, kes saavutas klassis Junior 18 teise koha.

Pühapäeval toimus Audrus Auto24ringi rahvasprint, kus Aira Lepp saavutas naiste klassis teise koha, Lauri Peegel sai Junior 18 klassis esikoha ja Martin Sepp 4. koha. 2 WD B-klassis saavutas Sander Sepp teise koha ja Ain Lepp 6. koha. Samas tehti kokkuvõtted Auto24ringi rahvasprindi hooajast ja hooaja kokkuvõttes saavutas Aira Lepp naiste arvestuses teise koha, Lauri Peegel klassis Junior 18 esikoha ja Martin Sepp neljanda koha.

Darola Kruusik body-fitnessis parim

Tallinnas toimunud VI Reval Cupil ja Tallinna lahtistel meistrivõistlusel saavutas TÜ ASK värvides võistlev Darola Kruusik body-fitnessis edasijõudnute konkurentsis esikoha ja valiti ka absoluutseks parimaks.