Saaremaa võrkpallinaiskond võitis Rahvaliiga

Naiste võrkpalli Rahvaliiga A-tugevusgrupi võitis Saaremaa, kes alistas finaalis Dynamo/Särtsakate naiskonna 2:1.

“Väga tähtis võit,” tunnistas Saaremaa naiskonna juht Kristi Põld. “Kümme aastat oleme seda üritanud ja üheteistkümnendal tuli ära. Naistel oli suur tahe see lõpuks kinni panna. Oleme tublid, sest võiduga oleme Eesti seitsmes naiskond.”

Poolfinaal Tallinna Spartaga oli tasavägine ja saarlased võitsid eeskätt tänu tugevale servile 2 : 1 (25 : 18, 22 : 25 ja 15 : 10). “Kõigil naistel oli hea päev,” tunnistas Kristi Põld.

Finaalis kohtuti Dynamo/Särtsakate naiskonnaga. Esimeses geimis jäädi kohe 1 : 8 taha, kuid suudeti järele tulla ja võita 25 : 22. Teises geimis oldi hädas servide vastuvõtuga ja kaotati 22 : 25. Kolmandas geimis lõi Gerli Gull tugevat servi ja tõi naiskonnale 9 punkti järjest. Võit saarlannadele 15 : 11.

“Meie tugevus oli ühtne võistkond, kus kogenud ja nooremate mängijate kooslus on hästi balansis,” rääkis Kristi Põld, kelle sõnul ületati vastaseid tugeva servi ja rünnakuga.

Järgmisel aastal tahetakse kindlasti tiitlit kaitsta. Siis on rivis ka need naised, kes sel aastal olid erinevatel põhjustel kodus ja ei saanud kuigi palju kaasa mängida.

Naiskonnas mängisid 2014. aastal: Dea Ringas, Kristel Gull, Janet Lõbus, Kristi Põld, Raili Sepp, Jane Treima, Kadi Nellis, Hedi Verev, Gerli Gull, Janne Järvalt, Mari Peeters, Tiina Soots ja Kairi Ansper.