Saaremaa võrkpalli karikavõitja selgitasid omavahel Vanalinna poisid

Nädalavahetusel leidis Kuressaare spordihoones lõpplahenduse selleaastane maakonna karikaturniir võrkpallis. Reedel toimunud poolfinaalide võitjatena kohtusid finaalis Vanalinna KSK I ja Vanalinna/Talsa meeskonnad. Ülipõnevalt kulgenud kullalahingust väljus võitjana Vanalinna/Talsa võistkond, kes alistas vastase tulemusega 3:2, suutes väljuda kahegeimilisest kaotusseisust.

Tegemist oli omamoodi erakordse finaaliga, kuna kokku said ühe ja sama treeneri , Edgar Haaviku kasvandikud. Küll vaid erinevatest põlvkondadest. Sedakorda jäid siiski peale vanemad. Vanalinna/Talsale oli see esimene karikavõit võistkonna ajaloos. Võitjate hinnangul tuli võit raskelt, kuna väljakule mindi ebapiisavalt häälestatuna. Reedel toimunud poolfinaalides oli Vanalinna/Talsa väga ühepoolses mängus alistanud tiitlikaitsja Aspaasia/Almerent võistkonna 3:0. Vanalinna KSK I sai aga 3:2 jagu Pihtla/Alme Auto võistkonnast, kusjuures kaotajad ei suutnud neljandas geimis realiseerida kahte matšpalli.

Enne finaalkohtumist võis eeldada, et juba väikese üllatusena finaali jõudnud Vanalinna KSK I võistkonnal on selleks turniiriks jõuvarud otsas ja mäng kulgeb ühepoolselt.Esimese geimi alguses kohtas aga Vanalinna/Talsa võistkond ootamatult südi vastupanu, vastased juhtisid mõningase mängu järel juba 7:1. Vanalinna/Talsa ei saanud oma rünnakut käima, nende ründelöögid lõppesid alatihti vastaste blokis. Mõningal määral suudeti vahet küll vähendada, kuid esimene geim lõppes Vanalinna KSK I-le kindlalt ülekaaluka tulemusega 25:21.

Teises geimis kiirendas Vanalinna KSK I taas ja asus juhtima 4:0. Pingutuste tulemusena jõudis Vanalinna/Talsa järele ja seejärel kulges geim punkt-punktilt. Geimilõpu suutis aga enda kasuks pöörata jällegi Vanalinna KSK I, võites tulemusega 26:24. „ Alahindasime vastast selgelt, läksime väljakule mütsiga lööma,” kommenteeris Vanalinna/Talsa mängija Kristjan Haavik. „Ei saanud oma rünnakut tööle ja seetõttu oli meil tõsiseid raskusi punktide vormistamisega.”

Järgmise vaatuse algusest oli selge, et Vanalinna/Talsa on suutnud oma jõudusid koondada. Kiirelt asuti juhtima 9:3, seejärel suurendati edumaad seisuni 11:4. Seejärel suutis Vanalinna KSK I end natuke koguda ja asus vahet vähendama, kuid lähemale kui 4 punkti vastased neid enam tulla ei lubanud. Vanalinna/Talsa mängija kavala pettega toodud punkt vormistas nende esimeseks geimivõiduks 25:20, üldseis seega 2:1 Vanalinna KSK I kasuks. Geimivõidu saavutanud võistkonna kapteni Karl Tartese sõnul oli viimane aeg ennast kokku võtta ja mängima hakata. „Niigi pakkusime vastastele liiga kaua pingelist mängu,” lisas Tartes muiates.

Neljas geim algas samamoodi nagu kolmas lõppes. Vanalinna/Talsa tegi kiirelt sisse turvalise vahe, minnes juhtima Tartese ja Haaviku õnnestunud ründelöökidest 9:6. Seisul 17:10 Vanalinna/Talsa kasuks võttis Vanalinna KSK I arupidamiseks aega, kuid see ei muutnud midagi. Vanalinna/Talsa kaks püüdmatut servi lõpetasid geimi tulemusega 25:13. Seis viigiline 2:2.
Otsustava geimi algus andis lootust tasavägiseks lõpplahenduseks, Vanalinna KSK I suutis vastu panna kuni seisuni 4:4, seejärel nurjas Vanalinna/Talsa blokk mitu vastaste rünnakut, samuti eksisid vastased ise rünnakul korduvalt. Geim lõppes seisuga 15:7 ja kogu mäng 3:2 Vanalinna/Talsa võiduga.

Kristjan Haaviku kommentaaris mängule kõlas tõdemus, et nüüd on siis maakonna võrkpallis valitsejateks Vanalinna KSK I kasvandikud.
Võitjakarika said enda omandusse Mart Tarkin, Kaspar Prei, Karli Aau, Tenno Saksakulm, Tõnno Toompuu, Kristjan Haavik, Ivar Laes, Timo Jakobson, Karl Tartes (kapten), Kaimar Lomp ja Kristo Kannik. Meeskonna treener on Edgar Haavik.

Kodune võrkpallielu saab jätku kevadel, kui toimuvad maakonna meistrivõistlused.