SWE-7 kõndis noateral (6)

SWE-7 kõndis noateral

Laupäeval pakkus korvpalli põnevusetenduse II liigas mängiv SWE-7, alistades Sander Metsa korvitabamusega Keila KK/Varahooldus OÜ võistkonna tulemusega 79:77. Esimese veerandaja 12 punktiga kaotanud saarlased jätkavad oma alagrupi liidrina.

Kuressaare spordihoones kohtunud SWE-7 ja alagrupis kolmandat kohta hoidva Keila KK/Varahooldus OÜ mäng algas kodusaalis tegutsejatele halvaendeliselt.

Paisteti silma pallikaotuste ja valesöötudega, samas kui vastased eksimatult tabasid. Keila läks juhtima 9:6, ja võitis veerandaja 28:16. SWE-7 treeneri Marko Oolu sõnul lõigati seekord näppu maa-ala kaitse kasutamisega: „Me ei saanud nende viskajaid kinni, seega valitud kaitse ennast ei õigustanud.”

Teisel veerandajal hakkas oma kaitsetaktikat muutnud SWE-7 tasapisi vahet vähendama. Poolaeg küll kaotati 46:43, kuid teise poolaja alguses tabasid kaugvisetega Rene Kiil ja Urmo Talistu. Kolmanda veerandaja keskpaigaks oldi jõutud juba eduseisu 55:49. Suurt rolli mängis siinkohal mängujuht Urmo Talistu hea mäng.

Treeneri sõnul suutis mängujuht oma ülesannet täita ja tõmbas mängu käima, visates samas ka vajalikke korve. Ka Talistu enda sõnul hakkas mängupilt paremuse poole muutuma. „ Kas nüüd mina kõike tegin, kuid midagi me pidime ette võtma,“ sõnas parimana 23 punkti visanud mängija. Kolmanda veerandaja lõpuks oli seis kodumeeskonna kasuks 62:58.

Viimasel veerandajal kulges mäng siiski punkt-punktilt. Kaks minutit enne lõppu näitas tabloo seisuks 75:75. Kui mängida jäi 1.15, teenis SWE-7 mängija Taavi Mets vabavisked, tabades neist mõlemat. Võimalus eduseisu suurendada oli ka Rene Kiilil, kuid vähem kui minut enne lõppu ei suutnud mängija tabada kumbagi karistusviset.

Vastased omakorda vastasid kahe tabava vabaviskega. Seisuks 77:77. Mõlemad meeskonnad said korra rünnata, kuid vastaste viimase rünnaku nurjas valesööt ja viis sekundit enne lõppu tegi vabaks mängitud Sander Mets seisuks 79:77. Külalised üritasid küll sooritada hädaviset, kuid asjatult. Seega tuli pingelise mängu võit SWE-7 võistkonnale.

Treener Marko Oolu sõnul muutsid lõpu keeruliseks just mittetabanud vabavisked. Analüüsides mängu üldpilti tõdesid nii treener kui ka mängujuht Talistu, et puudust tunti Indrek Õunpuust, kes seekord mängus osaleda ei saanud. „Meil jäi puudu just sellisest kiirest viskajast,” tõdes hea soorituse teinud mängumootor.

SWE-7 parimana viskas Urmo Talistu 23 punkti, teda toetas Rene Kiil 21 punktiga.