Noorte kergejõustiklaste medalisadu (2)

KJK Saare noored sportlased saavutasid eelmisel nädalavahetusel Tallinnas toimunud Eesti noorte A- ja B- vanuseklassi sisemeistrivõistlustel kergejõustikus kolm kuld-, kaks hõbe- ja ühe pronksmedali.

B-vanuseklassis võitis Rando Hiiuväin 60 m jooksus ajaga 7,62 pronksmedali, kuulitõukes oli Hiiuväin viies. KJK Saare treeneri Andres Laide sõnul tegi Hiiuväin oma vormi kohta hea võistluse. „Ta on saanud puusavigastuse tõttu alles liiga vähe korralikult treenida.

Selle vormi pealt oli tulemus hea,” kommenteeris treener. Kunnar Kokk saavutas B-vanuseklassi noormeeste kuulitõukes 8. koha, tulemusega 12.12. Sama vanuseklassi neidude kõrgushüppes võitis Teele Treiel kuldmedali kõrgushüppes, tulemuseks 1.65. Latile asetati ka 1.68, kuid treener Virge Treieli sõnul oli see kõrgus tütarlapsele siiski veel liiast. Kaugushüppes saavutas Teele 9. koha, tulemuseks mõõdeti 4.80.

Nii Hiiuväina kui Treieli medalit väärt tulemused olid isiklike rekordite kordamised A-klassis võidutses noormeestest 60 m tõkkejooksus Sander Sooäär, ajaks märgiti isiklikku rekordit tähistav 8,46. Kuigi jooksja põhikonkurent tegi valelähte ja pidi stardist lahkuma, ei ole võit Laide sõnul seetõttu vähemväärtuslik, kuna Sooääre aeg oli korralik. Sooäär finišeeris esimesena ka 300 m jooksus, kuid diskvalifitseeriti, kuna oli astunud rajajoonele.

Neidudest sai kaks kulda Linda Treiel, kes oli edukas nii kuulitõukes kui ka kõrgushüppes. Kuulitõuke võit tuli isikliku rekordiga 13,80. Kõrgushüppes märkis tulemus 1.73 samuti uut isiklikku rekordit. Maakonna rekordi 1.76-ga neiu seekord veel hakkama ei saanud.

800 m jooksus võttis isikliku rekordiga, aeg 2.04,47, hõbemedali Viljar Uljas. Uljase treeneri Endel Tustiti sõnul oli see õnnetu jooks. „Kõigepealt astuti rüsinas Viljaril naelik jalast ära ja ta pidi kogu distantsi jooksma ühe jalanõuga.

Ta proovis küll korraks ka teist naelikut jalast saada, kuid sellise tempo ajal on seda võimatu teha,” sõnas Tustit. Samas mängis olulist rolli ka isehakanud „jänes”, kes jooksu tempo kohe alguses liialt kõrgeks kruvis. „Grupp võttis eesjooksja liialt vara kinni, mis vähendas ka jõudu lõpuponnistuseks,” rääkis Tustit.

Teistest KJK Saare võistlejatest oli Leana Hiis teivashüppes 2.60-ga neljas ja 60 m tõkkejooksus Kadri Pulk 9,65-ga seitsmes.

Suurematest võistlustest ootavad KJK Saare sportlasi ees nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused juunioridele ja noorsoole. Veebruaris järgneb edukamatele juba Balti matš Leedus.