Lauamängude mitmevõistluses selgitati finaliste

Läinud laupäeval toimus Kuressaare lauatenniseklubi Tops mängusaalides maakonna meistrivõistluste põhiturniiri viies ja viimane etapp lauamängude mitmevõistluses.

Üheteistkümne osalejaga osavõistlusel peeti šveitsi süsteemi alusel seitse vooru.

Kuna viiest kavasolevast etapist läks arvesse kolm paremat, siis olid mõned mitmevõistlejad eelnevate etappide tulemuste põhjal endile koha finaalturniirile, kuhu pääseb põhiturniiri põhjal kaheksa paremat, juba kindlustanud. Sellistes pingevabades tingimustes oli allakirjutanul suhteliselt lihtne turniir ära võita. Kuus matšivõitu ja üks viigiline tulemus tootsid koguni 37,5 punkti 56 võimalikust.

Matšikaotusi õnnestus vältida ka mitmekordsel maakonna meistril Hain Vaheril (Saaremaa kabeklubi), kelle kontosse kogunes lõpuks 1,5 punkti vähem kui Usinal. Omavahel mängiti kolmandas voorus viiki 4:4. Kolmanda koha saavutas laupäeval Jaak Turja (Saaremaa maleklubi), kes jäi Vaherist maha 6,5 punktiga, mis on lauamängude mitmevõistluses juba väga suur vahe. Omakorda 1,5 punktiga kaotasid Turjale Heino Tammeaid (LTK Tops) ja Arvet Kruuser (Salme vald), kellele piisas 28 punktist ehk täpselt pooltest võimalikest punktidest, et jagada omavahel neljandat ja viiendat kohta. Kuuenda koha sai samuti tublilt võistelnud Enno Kermik Kuressaarest, kes kogus 27,5 punkti, mis oli tema selle hooaja parim tulemus.

Parim naine oli 26,5 punkti saavutanud Tiia Müürisepp, kes oli üldkokkuvõttes üheksas ehk esimene, kes finaalturniiri ukse taha jäi. Kuid LTK-l Tops on sel hooajal esmakordselt plaanis korraldada maakonna meistrivõistlused naistele. Kui aastaid käis meestega oma võimeid võrdlemas üksikuid naisi, siis nüüd on ala tasapisi muutumas populaarseks ka maakoolide tüdrukute hulgas ning naistele eraldi võistluste korraldamine hetkel võimalik ja vajalik.

Alavõidud jagunesid viiendal etapil järgmiselt: välkmales Jaak Turja (12,5 punkti 14 võimalikust), välkkabes Paul Antsaar Saaremaa kabeklubist (13 p 14-st), koroonas Arvet Kruuser (10 p 14-st) ja lauatennises Gunnar Usin (14 p 14-st).

Põhiturniiri põhjal kvalifitseerusid finaalturniirile Rein Kirst (LTK Tops, 60 kohapunkti), Gunnar Usin ja Villu Kallas (LTK Tops, mõlemal 55 kohapunkti), Jaak Turja (51,5 kp), Paul Antsaar (47 kp), Meelis Vaher (46,5 kp), Hain Vaher (45,5 kp) ja Heino Tammeaid (40,5 kp).

Finaalturniir toimub 10. veebruaril ja naiste meistrivõistlused 31. märtsil.
Atraktiivne ja Eestis ainulaadne paarismänguturniir tuleb 14. aprillil.