Maakondliku kõnekonkursi võitis Hendrik Kuusk

Eile toimunud maakondlikul kõnekonkursil sai grand prix’ Hendrik Kuusk Saaremaa ühisgümnaasiumist.

Võistlus toimus kahes vanuserühmas: gümnaasiumiaste ja 8.–9. klassid. Kõigepealt esitasid osalejad vabalt valitud teemal varem ettevalmistatud kõne, mille põhjal said mõlemast vanuseklassist neli õpilast finaali. Finaalis tuli 30 minuti jooksul teha kõne kohapeal loosiga saadud teemal.

Vanema vanuserühma parimaks valitud Rita Ilvese õpilane Hendrik Kuusk esitas finaalis kõne teemal „Väikelinna noorte valikud.” Samas vanuseklassis sai 1. koha Reet Sillavee (SÜG, juhendaja Rita Ilves), 2.–3. koht läks jagamisele Ats Vesiaidi (KTG, juh Ester Kuusik) ja Kristiina Tüüri (SÜG, juh Sirje Kreisman) vahel.

Nooremas vanuserühmas tuli võitjaks Liisa Saaremäel (SÜG, juh Rita Ilves), 2. koha saavutas Karita Nuut (KPK, juh Merike Olo), 3.–4. kohta jagasid Aina Seppeli õpilased Artur Rihvk ja Kaja Pukk SÜG-ist.

Kõnekonkursi korraldaja Ly Kallas jäi võistlusega rahule, pidades oluliseks ka seda, et üritus toimus Kuressaare raekojas linnavolikogu saalis, kuhu õpilased iga päev ei satu. „Kõnelejad istusid ümber laua, teadustaja oli esimehepuldis,” rääkis Kallas ning tundis heameelt, et osalemas olid ka õpetaja Tiina Kuusiku õpilased Valjala põhikoolist.