Lauamängude mitmevõistlejad naasid mandrilt kahe medaliga

Saaremaa valdade spordiliidu ja Kuressaare lauatenniseklubi Tops koondvõistkond osales läinud laupäeval Pärnumaal Saugas peetud Eesti Maaspordiliidu Jõud üleriiklikel lahtistel individuaal-võistkondlikel meistrivõistlustel lauamängude mitmevõistluses.

Kuna Saaremaa esindus ei saanud mitmel põhjusel võistlustele üles anda hetkel oma parimat koosseisu ja kahes vanuseklassis viiest ei olnud meil paraku välja panna ühtegi mängijat, võib võistkondlikku kolmandat kohta pidada igati kordaläinud tulemuseks.

Saarlaste kaheksaliikmelises võistkonnas võistlesid kolmekordne Eesti meister ja paljukordne maakonna meister Rein Kirst Laimjala vallast, naiste hulgas vabariigi meistriks tulnud Tiia Müürisepp, eelmise aasta Eesti meistrivõistluste kolmanda koha omanik Gunnar Usin, maakonna meistrivõistluste medaliomanikud Villu Kallas ja Meelis Vaher. Saaremaa VSL on viimasel ajal hakanud ala juurde meelitama ka koolinoori ja nii olid võistkonnas veel Kahtla koolipoisid Madis Alevi ja Raul Kolk, kellele assisteeris LTK Tops noormees Karlo Kivi.

Rein Kirstule meeste 60–69 vanuseklassis vastaseid ei leidunud. Ta kogus 80% võimalikest punktidest ja järjekordne esikoht oli kindlustatud. Teise koha omanik Kuido Õismaa Tallinnast jäi maha 10 punktiga ja Tõnu Maiste Järvamaalt 11,5 punktiga. Samas vanuseklassis võistelnud Villu Kallasel võistlus seekord ebaõnnestus ja ülitihedas konkurentsis tuli tal üheksa võistleja hulgas leppida kaheksanda kohaga.

Naisi (vanuseklass -55) oli võistlusele üles antud kuus. Pingelises heitluses Viire Taltsiga (Pärnu) pidi meie Tiia Müürisepp oma põhikonkurendile lõpuks vaid ühe punktiga (28:29) alla vanduma ja tulemuseks oli teine koht. Kolmandaks platseerunud pärnulanna Silvi Pool jäi Tiiast maha kolme punktiga.

Ülejäänud saarlased võistlesid meeste kuni 60-aastaste võistlusklassis. Kõige paremini läks seal Gunnar Usinal, kes 31,5 punktiga 56 võimalikust sai kahekümne kahe võistleja hulgas viienda koha. Välkkabe ja iseäranis lauatennis tuli hästi välja, aga välkmales ja koroonas oli varu veel olemas. Koha ja eelkõige punktisummaga võib ju rahule jääda, kuid esitusega mitte.

Tõusude ja mõõnadega võistelnud Meelis Vaher jäi allakirjutanust maha vaid poole punktiga, mis tähendas peale koefitsientide arvutamist seitsmendat kohta. Meelis ise kommenteeris pärast võistlust, et see oli tema senise parima tulemuse kordamine.

Ka 17-aastane Karlo Kivi tegi järjekordse tubli esituse – 27 punkti kogenud meeste seltskonnas on igati märkimisväärne, ainult koht (15.) oleks võinud parem olla. Kahtla poisid Madis Alevi ja Raul Kolk võistlesid samuti võimetekohaselt, kuid esimesel „välisvõistlusel“ tuli neil veel kooliraha maksta ja kogemusi hankida. Huvi ja sisu paistab poistel igatahes olevat. Alevi – 23,5 p, 20. koht; Kolk – 21 p, 21. koht.

Medalikolmik oli järgmine: 1. paljukordne vabariigi meister Valter Viisut (Rapla, 38,5 p), 2. Tarmo Lukk (Rapla, 36 p), 3. Gunnar Veberson (Tartu,
34 p).

Võistkondlikult edestasid Saaremaad Pärnu ja Järva võistkond, meist tahapoole jäid Rapla, Tallinn ja Tartu. Laupäevast võistlusreisi Pärnumaale võib pidada teatud luurereisiks, sest vabariigi meistrivõistlused toimuvad kuu aja pärast sealsamas. Selleks tuleb koondada kõik jõud, et kaitsta viimasel neljal aastal järjest võidetud võistkondlikku meistritiitlit ja tõestada, et Saaremaa mitmevõistlejad on jätkuvalt vabariigi paremate hulgas.