Luhtaläinud penalti otsustas mängu

FC Kuressaare läks laupäevases Eesti jalgpalli meistriliiga kohtumisel Viljandi Tulevikuga püüdma esimesi punkte. Väljakult tuli lahkuda jällegi nullipoisina. Janek Meeti supervõimalus penalti näol lendas minut enne mängu lõppu üle vastaste värava.

1:0 kaotus Viljandi Tulevikule tähendab, et nüüd on FC Kuressaare kolmest mängust kogunud null punkti ja löönud vaid ühe värava. Laupäevane võrdsete mäng kaldus kord ühe, kord teise meeskonna poole.

Kuressaare ründavam

Esimesel poolajal ründas Kure tugevamini. Samas ei olnud kummalgi võistkonnal väga häid võimalusi. Poolajal lõpupoole hakkas aga silma paistma Tulevik. Rünnakuüritused Kuressaare väravale läksid aina ohtlikumaks. Viljandi palluritel Martinsonil ja Kudul oli võimalusi, kuid Ken Müür suutis kodumeeskonna värava siiski puhtana hoida.

„Võrdsete mäng,” kommenteeris asjade käiku FC Kuressaare kapten Kristjan Leedo. „Esimesel poolajal me ründasime edukamalt, võimalusi oli.” Leedo sõnul mängis oma rolli ka piki väljakut puhunud tuul, mis tegi väravavahi töö veidi kergemaks.

Viljandi lööb ära

Teisel poolajal võttis ohjad enda kätte Tulevik, kes peale 10 minutilist mängu suutis nurgalöögi järgsest olukorrast palli peaga väravasse toimetada. Peaga lõi sedakorda Armand Naris.

Saarlased ei lasknud ennast sellest heidutada ja asusid kohe aktiivselt ründama. Treener Jan Važinski üritas omalt poolt olukorda päästa mitme ründava iseloomuga vahetusega. Hea võimalus viigistamiseks oli Martti Pukil, kes vabalt trahvikastis soleerides suutis palli üle Tuleviku väravavaht Toomas Tohveri pea tõsta, kuid kahjuks maandus pall väravapostis.
Supervõimalus lasti käest

Kodumeeskonna supervõimalus saabus aga enne normaalaja lõppu, kui Dima Kulikov karistusalas maha tõmmati ja vaatamata mulkide protestile osutas kohtunik penaltipunkti suunas. Penaltit lööma asunud Janek Meet lennutas aga palli üle värava. “Kurat, kontrollisin väravavahi liikumist, olin kindel et löön temast mööda ja sisse. Kuid tugijalg vajus löögi ajal liiga alla ja nii ei tulnud löök välja,” rääkis vastaste väravavahi tõrjetehnikaga kursis olnud lööja. Peale lööki jäi Meet tükiks ajaks murule enda ette põrnitsema, pea käte vahel.

Kohtuniku lõpuvile kõlades oli saanud tõsiasjaks, et punkti seekord noppida ei suudetud. “Väga võrdne mäng. Ei saa öelda, et me ei oleks tahtnud võita. Kõik andsid endast parima ja üritasime. Kuid vastased tahtsid sedakorda rohkem ja kasutasid oma võimaluse ära,” kommenteeris mängu saarlaste kapten Leedo. “Võrdsete vastu on mäng alati natuke teistmoodi, kui tugeva vastasega. Tugevam vastane ei pööra ehk kaitsetööle nii palju tähelepanu ja seega tekib rohkem võimalusi kontratest. Viljandi taolise meeskonnaga mängides, aga on kaitse tugevam ees ja sellevõrra raskem,” seletas Leedo.