Kõlas Liivi luule noorte suus

Oli see Juhan või oli see Jakob, luulet nad kirjutid mõlemid
Laps aga võttis ja pähe need ajas
ning osales konkursil – Liivi seekord see reede 13
See oli üks ning teine neil valit endal
luulepreemia autorilt taas
Ent vabadus neil jäet
et preemia olnd pidand saama luuletus
Nii lihtne see siis oligid
Tulid poiskesed, tulid tüdrikud – kokku 22
Ja ruum oli hääd hõngu täis
Laususid siis sõnu kauneid nad hingega
Mõnel käsi see värises
Teisel hääl vähe väreles
Ette ent kantud sai rida realt
Pealt vaatas neid neli
juhti, teatriinimest:
Kaie Rõõm-Laanet, kes raadiot veab
Kipperi Tõnis, kel üks teatrisihtasutus juhtida
Tiina Luks, au vedada rahvateatri vankrit tal
Toomas Lõhmuste, ju raadioteatri esime mees
Nii hõljus luulehõng Saaremaa koolis
Ühisgümnaasiumi aulas seekord
Poolteist tundi rõõmu ja rõõmu ja kurbust
sai saal ja kuulaja süda nii täis
Jäi meelde üks plika, kes emast nii rääkis
Ja teine meheraas, kel mõtteis haud
Rääkis neiuhakatis elust nii süngest
Ent nii nende Liivide mõte ju käis
Ja anti siis preemiaid, kes parem, kes hea
Žürii vaidles kaua ning vangutas pead
Sest tublidest tublimaid palju ja kes siis
oleks see üks, keda imetleks kõik
Peapreemia sai Martinson Hanna seitsmendast b-st
Kuressaare gümnaasiumi õpilaste seast
Juhendaja silmis ent läik ja huulil rõõmuhüüe
Eve Paomees nii õnnitlusi pea sama palju kui õpilanegi sai
Hanna luule see kõlas kui laul ja meelde jäi
Küllap žüriilegi hinge puges too muusika
ja sära ta silmades kestku veel edasi
Sest Alatskivil nüüd esindab Saaremaad ta
Kaks märkust, mis kohtunikest südamel jäet:
„Lae all pole kedagi – vaata publikul silma!
Ning rõõm oleks suur ka viimastes ridades
kui kuuleksid kauneid sõnu nemadki,”
Nii rääkis Lõhmuste teadjam mees ning õnnitles võitjaid

Toome ära siinkohal tublimad tegijad teisedki:

Grand prix – Hanna Martinson, KG 7. kl, juh Eve Paomees
Laureaadid:
Marian Heinat, SÜG 10. kl, juh Rita Ilves
Tanel Ilmjärv, KG 12. kl, juh Merle Rekaya
Heli Vaher, KG 12. kl, juh Marit Tarkin
Eripreemiad:
Kristel Kanemägi, Orissaare gümn 5. kl,
juh Maret Aardam
Sabine Suuster, KG 7. kl, juh Eve Paomees
Mart Rannastu, SÜG 12. kl, juh Rita Ilves
Mikk Rajaver, KG 11. kl, Merle Rekaya
Mikk Aeg, KG 11. kl, juh Merle Rekaya

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 100 korda, sh täna 1)