Lauamängude lõpetasid mitmevõistlejad hooaja paaristurniiriga

Läinud laupäeval toimus Kuressaare lauatenniseklubi Tops mängusaalides ja eestvõttel maakonna 2007. aasta meistrivõistluste paarismänguturniir lauamängude mitmevõistluses.

Osalejate arvukusega seekord just kiidelda ei saanud, sest turniirile registreerus vaid 10 mitmevõistlejat. Viimati viidi paarismänguturniir viie paari vahel läbi 1992. aastal ehk viisteist aastat tagasi! Turniiri kvaliteet selle tõttu siiski ei kannatanud, sest kohal oli tänavuste individuaalsete meistrivõistluste medalikolmik, kellele sekundeerisid teisedki finaalturniirile ehk kaheksa parema hulka jõudnud mängijad.

Nagu alguses arvata oligi, toimus võistlus esikoha pärast peaasjalikult kahe paari – Rein Kirst/Villu Kallas ja Hain Vaher/Gunnar Usin – vahel. Peafavoriitideks võis pidada siiski esimesi, sest Kirst võitis veebruaris ülekaalukalt individuaalse meistritiitli ja Kallas saavutas seal hõbemedali.

Kuid Vaher/Usin näitasid juba esimeses voorus võiduga 16:0 Enno Kermiku ja Heino Tammeaidi üle, et nendega peab tõsiselt arvestama iga paar, kes tahab meistrikulda võita. Samal ajal kogusid suureskoorilisi võite ka Kirst ja Kallas. Tegelikult otsustas esikoha saatuse kolmas voor, kus favoriidid mängisid omavahel ja tulemusega 9:7 olid edukamad Vaher/Usin. Võitjate poolt vaadatuna olid üksikalade tulemused järgmised: välkmale 1,5:2,5; välkkabe 1,5:2,5; koroona 2:2; lauatennis 4:0.

Nii riputati maakonna meistrivõistluste kuldmedalid teistkordselt (eelnevalt 1999) Hain Vaheri ja Gunnar Usina kaela, kelle lõpptulemuseks kujunes 50,5 punkti 64 võimalikust. Kahe punktiga jäid võitjatest maha Rein Kirst ja Villu Kallas, kes leppisid hõbemedalitega. Väga tublilt mängis ka võistluste ainus naispaar Tiia Müürisepp/Siisike Lehtsi. Mõlemad on muuhulgas erinevatel aastatel tulnud Eesti individuaalseks meistriks. Laupäeval kogusid nad 26,5 punkti, millest piisas, et saada pronksmedalid.

Viimases voorus käis äge heitlus neljanda ja viienda koha pärast. Kuigi Salme paar Arvet Kruuser/Gunnar Kasesalu alistasid oma konkurendid EnnoKermiku/Heino Tammeaidi tulemusega 10:6, pidid nad kokkuvõttes viimaste poolepunktilist paremust tunnistama.

Kahe esimese paari arvele kogunesid seekord ka kõik üksikalade võidud. Välkkabes saavutasid nii Kirst/Kallas kui Vaher/Usin 13 punkti 16 võimalikust, koroonas kogusid mõlemad alavõiduks piisavad 12 punkti, välkmales said parima tulemuse (13,5 p.) Kirst/Kallas ja lauatennises võidutsesid omakorda Vaher/Usin 14 punktiga (kõik 16 võimalikust).