Murulepääs FC Kuressaaret punktile ei aidanud

Oma selleaastase esimese mängu pärismurul pidanud FC Kuressaare pidi tunnistama Tartu JK Maag Tammeka 2:0 paremust. Treener Jan Važinski sõnul pole nende mängutase veel meistriliigale vastav.

FC Kuressaare lasi endale väravad lüüa seekord kuuendal minutil, kui Eimantas Marozas viis Maag Tammeka 1:0 juhtima. Kuus minutit enne lõppu lõi Nikolai Lõšanov lõpptulemuseks 2:0.

Kuressaare alustab tagasihoidlikult

Võrdeliselt muru halva kvaliteediga oli ka FC Kuressaare avapoolaja mäng suhteliselt vilets. Erilisi võimalusi väravaid lüüa neil polnud. Hoopiski leedukas Eimantas Marozas viis külalised väravaesisest saginast kuuendal minutil 1:0 juhtima. Poolaja lõpupoole suutsid kollased kuressaarlased oma mängumasina natuke paremini käima saada.

Kauglöökidega ohustasid tartlaste väravat Lauri Mihkelson ja Kuldar Kaljuste. Peaga üritas väravaarvet avada Rainer Veskimäe, kuid ka FC Kuressaares omal ajal mänginud tartlaste väravavaht Kert Kütt täitis talle pandud ülesannet hästi. Puhkama mindi seisul 1:0 külaliste kasuks.

Ei suudeta rünnakut lõpetada

Teist poolaega alustas kodumeeskond ründavamalt. Samas andis lahtisem mäng ka tartlastele rohkem võimalusi kiireteks vasturünnakuteks. Ometi lõi jällegi välja FC Kuressaare peaprobleem. Pall suudetakse küll vastaste värava alla saada, ent rünnaku lõpetamine luhtub.

Häid võimalusi omasid taaskord Mihkelson, Janek Meet ja Dimit-ri Kulikov. Aga siiski jõudsid jällegi sihile hoopis külalised. Pikalt ettelükatud palli väravasse toimetamine ei olnud Nikolai Lõšanovile mingi probleem. Kuressaare mängijad olevat küll näinud suluseisu, kuid kohtunik seda juttu kuulda ei võtnud. Lõpuvile kõlades olid tablool numbrid 2:0.

„Meil joppas täna”

Mängu ajal varumeeste pingi asemel tribüünil istunud külaliste treeneri Sergei Ratnikovi kiire kommentaar oli: „Meil joppas täna, et me üldse siit kolm punkti kaasa viime. Kuressaarega on alati raske mängida ja kindlat võitu noppima me siia ei tulnud.”

Kindlat võidu põhjust teadis siiski Maag Tammeka väravavaht Kert Kütt, kelle sõnul olid nemad lihtsalt natuke paremad. „Nii lihtne see ongi!” oli kollkipri arvamus. Samuti jättis tema sõnul mängule oma jälje muru kehv olukord.
Viimast mainis ka kaotajate treener Jan Važinski, kes ütles, et mäng oli oma kvaliteedilt halb ja oma osa mängis selles ka alles tärkav muru.

Samas leidis Važinski, et sellise mängu üle nagu FC Kuressaare näitas, ei saa uhke olla. „Sellisest tasemest aitas esiliiga jaoks. Meistriliigas pole sellega midagi teha. Peame muutuma tugevamaks, agressiivsemaks,” rääkis treener, kelle sõnul ootab ees raske nädal, kui nelja päeva jooksul tuleb kohtuda pearivaalide Pärnu Vapruse ja Lasnamäe Ajaxiga.