Kaotatud võit, mitte võidetud viik

Ei ole palju selliseid meeskondi, kellele löödaks otsustav värav üleaja viiendal minutil. Eriti kui lööjad on kahemehelises vähemuses. FC Kuressaarel on nüüdsest selline kogemus olemas.

Eesti jalgpalli meistriliigas pidi teisipäevane mäng otsustama, kes jääb turniiritabelis viimaseks. Kas Lasnamäe Ajax või FC Kuressaare? Suutnud saarlaste vastu juhtima minna, pidi Ajax elama läbi õudusunenäo. Kaks väravat viisid mängu juhtima hoopis Kuressaare. Lisaks kostitas kohtunik külalisi kahe mängija väljakult eemaldamisega. Kuid 95. minutil suutis Kuressaare mängija Janek Meet oma karistusalas mängida määrustevastaselt ning kohtuniku määratud penalti vormistas viigiväravaks Ivan O’Konnel-Bronin. Kohtuniku lõpuvile kõlades kostitas Kuressaare treener Jan Važinski kõrvalasuvat tooli tugeva jalahoobiga.

Saarlased ründavad

Ilusat kevadõhtut nautima tulnud 110 pealtvaatajatele pakkus FC Kuressaare kohe avavilest saati ründavat jalgpalli. Ajaxil suurt võimalust teravuste tekitamiseks ei antud. Kaarel Raamatu, Rainer Veskimäe ja Dima Kulikovi üritused vilja siiski ei kandnud.

Loetuid sekundeid enne vaheajavilet pääses löögile Konstantin Televinov, kes oma sooritusega ka ei eksinud. Eelnevalt oli Janek Meet küll üritanud karistusalasse löödud palli eemale toimetada, kuid suutis selle ometi täpselt Televinovi jalale istutada. „ Viimasel minutil!” ohkas kollasärklaste treener Jan Važinski. „Mida nad sellest pallist seal hoiavad, kohe tuleb minema lüüa!” kommenteeris treener vahetult pärast väravat.

Ettearvatud edu

Kuressaare teisel mängupoolel siiski alla ei andnud. Kohtuniku segaste otsuste tõttu võeti mõlemalt meeskonnalt pea minutise vahega ära löödud värav. Mõlemal korral näitas joonekohtunik suluseisu. Nähes, et väravalöömine on siiski võimalik, alustasid mõlemad meeskonnad raevukat jahti järgmiste väravate peale. Kui mängitud oli tund, jõudis kätte ka saarlaste hetk. Paremäärelt terava nurga alt peale löönud Dimitri Kulikovi esimene üritus ebaõnnestus, kuid väravavahist tagasipõrganud palli suutis Kulikov raskusteta väravasse lüüa. Seisuks 1:1.

Lisaks eduseisule võis Kuressaare mõne aja pärast nautida ka arvulist ülekaalu, kuna teise hoiatuse teeninud Igor Koroljov pidi kohtuniku käsu peale väljakult lahkuma. Aktiivne üritamine kodumeeskonna poolt ei lasknud väravat kaua oodata. Vasakul äärel Rainer Veskimäelt söödu saanud Kuldar Kaljuste tulistas karistusala äärelt peale ja maapõrkest väravasse läinud pall tegi seisuks 2:1.

Suur finaal

Palju ei olnud puudu ka kolmandast väravast, kui vahetusest tulnud Maikko Mölder suutis palli ära võtta imelikul kombel karistusala äärele tulnud Kassjantšukilt. Kuid mees ise peale lööma ei hakanud ja söödu objektiks olnud Veskimäe ei saanud antud passi kätte. Huvitavaks läks asi alles siis, kui Ajaxi väravavaht, arvates, et tema käest võetud pall oli juba üle otsajoone, piirikohtunikuga räige venekeelse sõimu abil vestlema asus. Tasuks punane kaart ja eemaldamine 90. minutil.

Seega oli Kuressaare juba kahemehelises ülekaalus. Kohtuniku poolt määratud 5 lisaminutit oli juba otsakorral, kui Janek Meet tõmbas karistusalas pikali rünnakule pääsenud Ajaxi kaitsja. Kohtunik Kristo Tohver näitas käega penaltipunktile ning Ivan O’Konneli löök oli Roland Kütile püüdmatu. Enne kui juhtunu kõigile korralikult kohale oli jõudnud, kõlas juba kohtuniku lõpuvile.

„Kui ise ei löö, lüüakse sulle,” ütles ühe värava autor Dimitri Kulikov. „Kindel 3:1 oleks pidanud olema, Maikkol oli võimalus, aga ta ei kasutanud seda ära.”. Penalti kohta märkis Kulikov, et see oli piiripealne asi. „Mõni kohtunik võtab ära, mõni mitte. Eks me lasime ennast ikka liiga lõdvaks ka,” kommenteeris viigipunkti teeninud Kuressaare mängija.