Maakonna meistrid maastikujooksus on Kalev Õisnurm ja Siiri Nurk

Kolmapäeval selgitati Kuressaare tervisepargis Saare maakonna 2007. aasta meistrid maastikujooksus.

Esiteks selgitasid omavahelise paremuse naised. Neil tuli joosta 4 km ehk 2 ringi. Esmakordselt tuli maakonna meistriks maastikujooksus Siiri Kangur JK-st Sarma ajaga 17.07,5. Varasematel aastatel meistritiitleid võitnud Taimi Kangur samast klubist pidi tänavu leppima teise kohaga, aeg 17.18,5. Taimi head jooksukiirust on kahjustanud hiljuti saadud jalavigastus. Kolmandale kohale jõudis Anne-Li Tilk (JK Sarma, aeg 19.29,6). Esimese ringi järel pakkusid talle veel konkurentsi Kristiina Rand Kuressaare ametikoolist ja Kädy Tänav KJK-st Saare, kuid teisel ringil pani Anne-Li oma suurema treenituse maksma.

Meeste võistlusmaa pikkuseks oli 6 km ehk 3 ringi. Kindla võidu saavutas Kalev Õisnurm (SV Torutööd) ajaga 20.18,8. Viimati võitis Kalev meistritiitli murdmaajooksu aastal 2000.

Teisele kohale jooksis end Ando Õitspuu JK-st Sarma, aeg 20.39,0 ja kolmandaks tuli Erki Elli Kuressaare gümnaasiumist, aeg 20.55,6. Esikolmik kujunes välja juba pärast esimest ringi, esialgu püüdis triole konkurentsi pakkuda veel Ahto Jakson, aga siis jäi temagi maha.

Ühtlasi peeti maakonna esivõistluste arvestust veteranidele. Meestest oli siin parim Endel Saun ajaga 28.12,0, teine Tõnu Vaher ajaga 31.37,2. Naisveteranide järjestus oli sama mis meistrivõistluste arvestuses, seega: Siiri Nurk, Taimi Kangur ja Anne-Li Tilk.