SWE-7 võitis kullalahingu (2)

SWE-7 võitis kullalahingu

Maakonna korvpallimeistrivõistlused leidsid oma lõpplahenduse, kui SWE-7 suutis otsustavas finaalmängus alistada Vesse 65:49, pronksikohtumises käis BC KäSa jõud aga üle Tesmani võistkonnast 73:68.

Punkt punktilt kulgenud finaalmäng sai oma lõpplahenduse neljandal veerandajal, kui SWE-7 tegi taktikalise pöörde ja hakkas kasutama maa-ala kaitset. Selle poolaja 24:23 võitnud ja kolmandal veerandajal mängu juhtinud Vessel enam püssirohtu ei jätkunud.

Enne mängu oma taktikast rääkides mainis Vesse treener Enn Laanemäe, et ainuke võimalus on SWE-7 tugeva pressiga üle mängida. Mängu lõpus ütles Laanemäe, et murrang tuligi siis, kui SWE-7 hakkas kasutama teistsugust kaitsetaktikat. „Siis me enam ei jõudnud. Selge on see, et noored poisid olid vastastest füüsiliselt nõrgemad ka. Kaotasime lõpus lauavõitluse,” rääkis favoriidikoormat kandnud SWE-7-le tugeva lahingu andnud Vesse treener. Laanemäe sõnul jäi ta mängijatega igati rahule ja kõik andsid endast maksimumi. „Poisid võitlesid ja püüdsid, hea mängu tegid,” tunnustas Laanemäe.

Sel aastal Eesti tasemel I liigasse tõusnud ja nüüd maakonna meistriks tulnud võistkonna treener Marko Ool kinnitas samuti, et võidu võtmeks sai kaitse. „Saime lõpuks ilusti kaitse tööle ja see andis ka tulemust,” kommenteeris Ool.

Tema sõnul oli tasavägise mängu üheks põhjuseks ka see, et SWE-7 oli pidanud kolmenädalase mängupausi. „Selge on see, et kui me valmistume praegu väikesaarte mängudeks, siis teeme pigem üldfüüsilist treeningut ja seega ei saagi mehed vormis olla,” seletas treener Ool.

Vähene visketreening andis tunda ka vabavisete juures, mille tabavusprotsent jäi treeneri arvates alla 50. „Kuid kokkuvõttes on tähtis siiski võit. Vabavisked peavad hakkama tabama juunikuus Rhodosel,” rääkis Saaremaa koondist Saarte mängudel juhendav treener edasistest eesmärkidest.

Kuldmedalid pälvinud võistkonda kuulusid Janno Piht, Kristo Teder, Toomas Peeters, Sander Mets, Raigo Sooäär, Indrek Kalamees, Alar Kalamees, Margus Pundi, Janar Rahumeel, Urmas Oja, Rene Kiil, Raiko Ustel, Meelis Kask, Mart Tarkin.

Võitjaid autasustanud maavanem Toomas Kasemaa andis üle ka eriauhinnad parimale korvikütile Imre Saarele Pihtla võistkonnast. Täpseim vabavisetes ja kogu turniiri parim mängija oli Indrek Kajupank Vessest.