Teatrilapsed pillerdasid Orissaares

Teatrilapsed pillerdasid Orissaares

 

Reedel ja laupäeval toimus Orissaares VI üleriigiline algklasside festival „Kooliteater 2007”. Kahepäevasel võistumängimisel võis näha nii kodumaiste autorite lavatükke kui ka maailmakirjanike dramatiseeringuid.

Žüriitöös osalenud teatriuurija, kriitiku ja raamatu „Eesti lasteteatrid” autori Rait Avestiku sõnul kõikus osavõtjate tase nõrgematest töödest kuni väga terviklike lahendustega lavastusteni. „Žürii vaatas tervikut ja hindas parimaks neid lavastusi, kus kõik oli paigas,” ütles Avestik.

Tähtis ei olnud niivõrd lavastuse stiil, millega välja tuldi, kuivõrd just see, kuidas see kõik oli mängima pandud. „Kostüümidega olid paljud vaeva näinud, aga ainult sellest ei piisa,” rääkis Avestik, avaldades arvamust, et juhendajad võiksid rohkem just näitlejatöödele tähelepanu pöörata.

Žüriitöös osalesid peale Avestiku veel Valjala kultuurijuht Anne Auväärt, Kuressaare Linnateatri juht Piret Rauk, harrastusteatrite liidu esimees Kristiina Oomer ja Orissaare gümnaasiumi esindajana Reet Saulin. Kolme parimat oli žüriil välja valida kerge, ent eripreemiate juures tuli pikemalt aru pidada.

Orissaare gümnaasiumi huvijuht Mare Noot pidas üritust väikestele viperustele vaatamata õnnestunuks.

“Kooliteater 2007” tulemused

Laureaadid
Rocca al Mare kooli Kaja Teater (Tallinn): “Teistmoodi muinaslood ehk Lugude mängimise öö”, juhendaja Kaja Komissaarov

Jõõpre põhikooli 1. klass (Pärnumaa): “Kavalus”, juhendaja Helle Voogel

Sillamäe Vanalinna kool (Ida-Virumaa): “Totu ja tema sõprade seiklused”, juhendaja Irina Parhomenko

Säravad osatäitmised
Hardo Adamson – Härra Tuul lavastuses “Vikerkaar” (Tõrva gümnaasium)

Tom Kärner – Karupoeg Puhh lavastuses “Puhhi kitsikus” (Orissaare gümnaasiumi 2. klass)

Darina Nossova – Arst lavastuses “Totu ja tema sõprade seiklused” (Sillamäe Vanalinna kool)

Robin Erleman – vend lavastuses “Teistmoodi muinaslood ehk Lugude mängimise öö” (Rocca al Mare kool)

Eripreemiad:
Märjamaa gümnaasiumile vaimukate leidude eest lavastuses “Pesujutud”, juhendaja Eve Burmeister

Särava mängu eest Jõgeva gümnaasiumile lavastuses “Mul oli lasteaias tore”, juhendaja Lianne-Saage Vahur

Lauldes näitlemise eest Viimsi keskkooli algklasside näiteringile lavastuses “Hunt ja seitse kitsetalle”, juhendaja Elle Toper

Särava lavapartnerluse eest Gerda Mändmaale ja Laura Männistele lavastuses “Alleaa… Kallermaa”, juhendaja Lea Mändmets

Huvitavate kostüümilahenduste eest Orissaare gümnaasiumile lavastuses “Suve toomine”, juhendaja Kai Paasoja

Eve stuudio Teatrikambale iseseisva mõtlemise eest päris mängus “Põrsatrio” eest, grupitöö

Lavakujunduse preemia Tartu Decartes`i lütseumile lavastuse “Luik ja vesiroos” eest, juhendaja Auli Auväärt

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 55 korda, sh täna 1)