Võrkpallimeistrivõistlused lõpusirgel

Saaremaa meeste 2007. aasta võrkpallimeistrivõistlused on jõudmas otsustavate mängudeni.

Pooleteist kuu jooksul peetud kahe-etapilistes valiksarjades on lõppenud mängud tugevusgruppides. B-grupis tuli nelja võidu ja ühe kaotusega esimeseks Spordikooli võistkond.

Kuna kolm järgmist võistkonda kogusid võrdsel arvul punkte, tuli 2.–4. koha reastamiseks appi võtta aritmeetika. Nii järjestusid võistkonnad parema geimide suhte alusel järgmiselt: 2. Aspasia/Almerent; 3. STÜ/Metra; 4. Kärla SK; 5. Vanalinna kooli SK II.

Ka A-rühma võistkondade turniiril ei suutnud ükski võistkond vältida kaotusekibedust. Selle rühma viimases ja ühtlasi kogu turniiri pingelisemas mängus võitis SK Muhu/Kehte Alme-Auto/Pihtlat 3:2 ( 28-26; 24-26; 25-22; 17-25; 19-17). Geim-punktid räägivad mängu pingelisusest iseenda eest. Seega on võistkonnad pärast kahte eelringi asetunud play-offideks tabelisse järgmiselt: koha otse poolfinaali kindlustasid Alme-Auto/Pihtla ja Vanalinna kooli spordiklubi. Kusjuures nendevahelise paremuse selgitamiseks tuli lugeda võidetud ja kaotatud geim-punkte ning nende suhtes oli napi 0,0121-punktise paremusega eespool Alme-Auto/Pihtla meeskond.

Koha veerandfinaalis tagasid endale Vanalinna/Talsa ja SK (3.) ja Muhu/Kehte (4.) meeskond. Ka siin selgitas paremuse võidetud-kaotatud geimide suhe.

Eeloleval nädalal mängitavas kahes 1/8 finaalis on vastamisi ja selgitavad veerandfinaali pääseja Spordikool ja STÜ/Metra ning Aspasia/Almerent – Kärla SK. Nende kohtumiste võitjad mängivad veerandfinaalis vastavalt nimetatud järjekorrale Vanalinna/Talsa ja SK Muhu/ Kehte vastu. Kogu turniiri käiku jälginuna võib play-offides oodata huvitavaid ja tasavägiseid kohtumisi. Põnevaks läheb juba veerandfinaalpaarides.

Eeloleva nädala mängud: teisipäeval, 22. mail kell 20.15 kohtuvad Kuressaare gümnaasiumi saalis STÜ/Metra – Spordikool. Reedel, 25. mail kell 20.00 Kuressaare spordikeskuse väikeses saalis: Aspasia/Almerent – Kärla SK. Pühapäeval, 27. mail kell 12.00 esimene veerandfinaalkohtumine Vanalinna/Talsa Spordikooli/STÜ Metra vahelise mängu võitja. Ning 13.30 SK Muhu/Kehte- Aspasia/Almerent /Kärla SK mängu võitja.

Võrkpallimeistrivõistluste pool- ja finaalid peetakse 2.-3. juunil Kuressaare spordikeskuses.