Kuressaare haigla pidas pesupulbri kinkimist liigäriliseks (5)

Kuressaare haigla pidas pesupulbri kinkimist liigäriliseks

 

Kuressaare Haigla SA oli ainukene haigla Balti maades, kes keeldus osalemast firma Henkel pesupulbri kaubamärgi Persil juubelikampaanias, mille raames saavad kõik üleeile, 6. juunil sündinud Läti, Leedu ja Eesti lapsed aastase pesupulbrivaru.

Tähistamaks pesupulbri Persil sajandat sünnipäeva kingib rahvusvaheline pesu- ja puhastusvahendite tootja Henkel kõigile kuuendal juunikuupäeval Baltimaades sündinud beebidele ja nende peredele 24 kilogrammi pesupulbrit, millest peaks jaguma uute ilmakodanike pesu pesemiseks terveks aastaks.

Et informatsioon jõuaks kõikide vastsündinute vanemateni, soovis Henkeli meeskond teha koostööd kolme riigi sünnitusmajade ja haiglate sünnitusosakondadega, kes annaksid lapsevanematele edasi õnnitlused ja infolehe, kus kirjas, mida kingituse kätte saamiseks teha on vaja, selgitas Oma Saarele Henkel Balti OÜ esindaja Britta Alep.

Alepi sõnul oli Kuressaare haigla ainuke terves Baltikumis, kes keeldus kampaanias osalemast, viidates selle liigsele kommertslikkusele.

„Me ei tegele agressiivse müügitaktikaga,“ märkis Kuressaare Haigla SA juhatuse esimees Viktor Sarapuu. Tema sõnul ei nõustunud haigla Henkeliga koostööd tegema, kuna ei olda kindlad, et lapsevanemad seda soovivad ning kas titad pakutava pesupulbri suhtes äkki tundlikud ei ole. „Kui vanemad tahavad, saavad nad pulbrit poest osta,“ nentis Sarapuu.

Britta Alepi kinnitusel aga eile Kuressaares sündinud neli uut ilmakodanikku kingitusest ilma ei jää. „Olenemata haigla osalusest kampaanias, saavad kõik lapsevanemad meiega ühendust võttes oma pesupulbri kätte,“ ütles Alep.

Jagatav pulber on välja töötatud koostöös Saksamaa Allergia ja Astma Assotsiatsiooniga ning spetsiaalselt mõeldud tundliku nahaga ning erinevate allergiate all kannatavatele inimestele.

Kahe poisi ja kahe tüdruku vanemad olid Persili kampaaniast kuuldes üllatunud, kuid õnnelikud, sest kuna pere väljaminekud uue lapse tulekuga niigi suurenevad, on iga kingitus teretulnud.

Euroopa esimene pesupulber Persil tuli müügile 6. juunil 1907. aastal.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 70 korda, sh täna 1)