Ooperipäevade endist korraldajat ootab ees pankrot (4)

Eile koos olnud Kuressaare ooperipäevade võlausaldajad otsustasid kuulutada ürituse endisele korraldajale Saaremaa Muusikahariduse Sihtasutusele välja pankroti ning taotleda Kuressaare linna poolt panditud ooperipäevade kaubamärki endale võlgade katteks.

Ettevõtja Angela Nairise sõnul on praeguseks selgunud, et Saaremaa Muusikahariduse SA võlgneb 24 ettevõtjale ja eraisikule 640 123 krooni, koos viivistega (kõik ettevõtted ei ole viivist rakendanud) on võlasumma 1 117 045 krooni.

Siiski on see piisake meres, sest mitte kõik, kellele ooperipäevade korraldaja ei ole erinevate teenuste eest tasunud, pole võlausaldajate seltskonnaga ühinenud. Võlad on peamiselt tulnud 2005.–2006. aasta eest, kuid on ka viie aasta taguseid maksmata jätmisi. Nairis prognoosib, et tegelikult võib võlasumma küündida kuni kolme miljoni kroonini.

Seda, kui palju tegelikult Kuressaare linnale panditud ooperipäevade kaubamärk maksta võiks, võlausaldajad öelda ei oska.

Häbisse jääb ka Kuressaare linn

Üleeile linnavalitsuse poolt välja öeldud info tänavuse festivali mittetoimumise kohta on tekitanud näiteks majutuskohtadele taas raskusi, kuna ooperipäevade väljakuulutatud ajaks on hotellikohad juba broneeritud, osa koguni aasta tagasi.

„Kindlasti on see häbiplekk Kuressaare linnale, et sel aastal festivali ei toimu,“ leidsid võlausaldajad, kuna festivali, kus nime sees linnanimi, seostatakse ikka antud paigaga. Võlausaldajadki sooviksid südamest ooperipäevade kui kultuurisündmuse jätkamist, kuid seda normaalsetes majandussuhetes.

Ooperipäevad olid jutuks ka kolmapäeval toimunud eetikakomisjoni koosolekul. Komisjoni esimees Bruno Pao ütles, et komisjon otsustas võtta sel aastal festivali korraldamiseks linna eelarvest saadud 250 000 krooni oma valvsa pilgu alla – et see ikka tuleks linnale tagasi rahas. Üleeile kinnitas linnapea Urve Tiidus, et Saaremaa Muusikahariduse SA-lt ooperipäevade korraldamise üle võtnud mittetulundusühingule Operfest on raha tagasimaksmise nõue juba esitatud.

Eile teatas ka MTÜ Operfest ametlikult otsusest 2007. aasta suvel festivali mitte korraldada. Põhjenduseks tuuakse majanduslikud probleemid.

„Käesoleva aasta festivali korraldamiseks on oma toetuse andnud Kuressaare linnavalitsus, Eesti Kultuurkapital ning Ericsson. Müüdud on ka pileteid etendustele,“ märgitakse pressiteates, kus lubatakse ka kõikide broneeritud või ostetud pileti omanikega ühendust võtta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 20 korda, sh täna 1)