Jalgpallurid minetasid medalivõimalused

Jalgpallurite 2:0 kaotatud avamäng Rhodose vastu, kus Dimitri Kulikov jättis kasutamata supervõimaluse, tähendab seda, et meie jalgpalluritel tuleb arvatavasti medalist suu puhtaks pühkida.

30-kraadises leitsakus juba enne avatseremooniat laupäeval Diagorase staadionil mängu alustanud saarlased jäid kohe kohalike surve alla.

Treener Jan Važinski ütles pärast, et mängus tahetigi rõhuda kaitsele ning üritada teravate kontrarünnakutega. Esimene võimalus saabuski 10. minuti paiku, kui Dima Kulikov jäi Janek Meeti vasakult tsenderdatud palliga väravavahi vastu üksipäini, kuid suutis selle siiski puurivahile otse kätesse lüüa. „Ütleme nii, et ma pole isegi meie II liigas näinud võimalust, kui ründaja on palliga ja kõige lähemad kaitsjad on 25 m kaugusel ja ei liigu tagasi, lihtsalt vaatavad. Kõik olid nagu pealtvaatajad, et mis nüüd tuleb,” kommenteeris treener olukorda, mille Kulikov realiseerimata jättis.

Jätkuvalt kreeklaste vastu peamiselt oma trahvikastis mängides tõmbas Kristjan Leedo vastase määrustevastaselt pikali ning kohtunik näitas penaltipunktile. Penalti realiseeris 18. minutil Panagiotis Mathios. Teine supervõimalus oli saarlastel poolaja lõpus, kui Kaarel Raamat sooritas paarikümne meetri pealt pommlöögi, mille väravavaht küll püüdis, kuid maha pudistas. Jaole saanud Kulikovi löök jäi aga nõrgaks ning jällegi ebaõnnestuti.

Teisel poolajal püüti küll kontratega ja vahetustega mängupilti muutust tuua, kuid sihile jõudsid jällegi kreeklased. 64. minutil jäi Antonis Xypas värava ette üksi ja vormistas seisuks 2:0. Saarlaste poolel tekkis võimalusi mängu lõpuminutitel, kuid realiseerida neid ei suudetud.

„Vahe on selles, et üks meeskond julgeb mängida ja teeb seda vabamalt, samas kui teine meeskond tegutseb distsiplineeritult, aga väravaid ei löö,” oli treeneri kokkuvõte mängust. Samas tõdes ta, et palavus erilist rolli ei mänginud, kuid tõi siiski kaasa mõningase rütmimuutuse. Korraldajate poolse vastutulekuna oli lubatud teha viis vahetust tavalise kolme asemel ning kummagi poolaja keskel oli meeskondadele lubatud joogipaus.

Kahjuks laekus aga info vahetuste arvu suurenemise kohta alles enne mängu. „Kui ma teadnuksin, et viis vahetust saab teha, ei oleks ma kindlasti pannud sellist algkoosseisu,” ütles Važinski, kes arvas, et medalivõimalused on läinud. Alagrupi kolmas, Froya saar, peaks olema Rhodosest nõrgem. Seega on treeneri sõnul võetud suund jääda alagrupis vähemalt teiseks ning pääseda mängudel 5. kohast ülespoole.