Saare korvpallurid alistasid närvidemängus naabrid (2)

Saare korvpallurid alistasid närvidemängus naabrid

Meeste korvpallis hakkavad alagruppides asjad selgeks saama. Esmaspäeval Rhodosele kaotanud saarlased pidid edasipääsuvõimaluse kestmiseks alistama eile kindlasti Gotlandi. Seda suudetigi ühepunktise vahega 77:76.

Rhodose vastu jäädi mängu alguses kaotusseisu 9:0. Sellest sai treener Marko Oolu sõnul kõik ka alguse. „Seal pall veerema hakkas. Panime alguses headel kohtadel mööda, tegime valesööte,” kommenteeris Ool.

Mängu jätkudes suutis Saaremaa teha ka vahespurte, kuid Rhodosele siiski ohtlikuks ei saadud. „Jäime nende keskmängija takistamisega hätta. Sellist meest nagu nende nr 15, ei ole meil kusagilt võtta,“ rääkis Ool kreeklaste tsentrist, kes viskas nii punkte kui ka hankis edukalt lauapalle.

Oolu sõnul sai ühe asjana määravaks ka ainult 34% visketabavus. „Alla neljanda koha saavutamist pean ma täielikuks ebaõnnestumiseks,” rääkis Ool enne kohtumist Gotlandiga, kes sarnaselt saarlastega alagrupist teisena edasipääsu ihkas.

Naabersaare vastu alustati võrdselt. Teise veerandaja keskel tegid saarlased aga spurdi ning poolaeg 46:34 tuli meile. Kui teisel veerandajal oli visatud rootslastest 17 punkti rohkem, siis nüüd anti lahkelt need punktid tagasi ning kolmanda veerandaja lõpuks oli seis 58:55 Gotlandi kasuks.

Viimane veerandaeg kulges heitlikult. Enne otsustavaid lõpumomente suutsid saarlased siiski saavutada neljapunktilise vahe ning vaatamata rootslaste korvile suudeti palli hoides lõpetada seisult 77:76. Selle mängu võit peaks saarlastele teoreetiliselt tagama koha nelja hulgas.

„Pressinguga surusime nad ära. Meie ainus võimalus oli hoida tempot üleval, mida ka suutsime,” kommenteeris Ool. Vahepealse mõõna kohta ütles treener, et rootslased hakkasid kasutama huvitavat maa-ala taktikat, kus tsenter on ette toodud, ja see tõi mängu muutuse.

Oma osa võidus oli kindlasti ka kohale saabunud fänniarmeel, kuhu kuulusid nii maavanem Toomas Kasemaa kui ka Saaremaa omavalitsuste liidu juht Raimu Aardam, lisaks võistlustest vabad ujujad ja kergejõustiklased. „Täna oli neid kuulda juba,“ ütles Ool fännide kohta.