Saarlased said mängudelt kulla

Saarte mängude kolmas võistluspäev oli edukas Saaremaa koondisele, kes võitis esimese kuldmedali. Sellega sai hakkama Genro Paas meeste kuulitõukes. Päevale lisasid sära ka odanaiste Leana Vahteri ja Kristi Väli hõbe- ja pronksmedal.

Kui Saaremaa medaliarve avasid judokad ja laskjad, siis esimese kulla au said endale kergejõustiklased. Genro Paasi hea vorm meeste kuulitõukeringis ei jätnud konkurentidele mingit kullalootust.

Võistles iseendaga

Genro Paas läks võistlust juhtima juba esimesel katsel. „Proovisin kohe alguses oma tõuke ära teha,” rääkis Paas, kelle võidutulemuseks mõõdeti siiski seitsmenda katse 15.95. Tunnistades, et emotsioon on hea, ei jäänud kuulitõukaja oma võistlusega siiski rahule.

„Lootsin tulemust 16.30–16.80 vahel,” rääkis 28-aastane mees soovitud tulemusest. „Olen sel aastal vähemalt kahel võistlusel tänasest võidutulemusest rohkem tõuganud.” Paasi sõnul ei olnud võistlusolud ka just eriti head, ring oli valminud alles paar päeva tagasi. Kuna esimesel katsel sai kohe kindel tulemus ära tehtud, tuli Paasil enda sõnul võistelda vaid iseendaga, ning ka see võis oodatud tulemust pärssida.

Teiseks tulnud Jersey mees Jamie Stevenson kaotas Paasile 80 sentimeetriga. Kolmanda koha sai Erik Larsson Gotlandilt. Neljanda koha teenis meie Jüri Kuusk tulemusega 14.33, kaotades pronksile 26 sentimeetriga. „Oli nüüd vaja Genro siia kaasa võtta, jäin medalist ilma,” viskas Kuusk delegatsiooniliikmetega nalja.

Tegi oma tulemuse

Naiste odaviskes tulemusega 47.52 hõbemedali teeninud Leana Vahter jäi aga vastupidiselt Paasile oma võistlusega rahule, tunnistades, et püüdis küll liidrit ületada, kuid selleks oleks olnud vaja uut isiklikku rekordit.

„ Olen rahul, olud olid head, tuul puhus hea nurga alt,” rääkis Vahter. Võidu teeninud Jersey saare võistleja Lauren Therin suutis tulemuseks visata 50.54, mis oleks Vahterilt nõudnud pea paarimeetrist isikliku rekordi ületust. „Üritada tuleb alati,” kinnitas esmakordselt mängudel osalenud Vahter, et proovis liidrile kandadele astuda.

Paneb kirikusse küünla

Haaravaima võistluse tegi aga odaviskes Kristi Väli, kes suutis pronksi andnud isikliku rekordi 41.96 visata alles viimasel katsel. „Ajasin pronksi taga kogu aeg,” rääkis neljandana finaalvõistlusele pääsenud Väli. Neljanda koha saavutanud Jersey neiu tulemuse suutis Väli ületada 95 sentimeetriga. „Ma küll ei usu eriti jumalat, aga kui koju jõuan, siis lähen küll kirikusse ja tänan kedagi,“ oli Väli õnnelik.