Lühidalt

TENNIS. Tennises lõppes saarlaste teekond ka üksikmängus. Naiste arvestuses langes esimeses ringis välja Kersten Vanem. Aivi Auga suutis esimeses ringis alistada Bermuda esindaja, kuid teises ringis Menorca mängija vastu ta enam ei saanud.

Meeste arvestuses jõudis kõige kaugemale, kolmandasse ringi Rauno Gull, kes pidi 2:0 alla vanduma Ahvenamaa esindajale. Esimeses ringis vaba olnud Taavi Himmist teises ringis võita ei suutnud. Mihkel Kruusmägi sai esimeses ringis küll võidu, kuid sarnaselt Himmistile pidi temagi reketid kokku pakkima teises ringis.

PURJETAMINE
Laser Standard klassis langes kolm kohta allapoole Aaro Pihel, kes tugevnenud tuuleoludes teisel päeval etteotsa trügida ei suutnud. Enne kahte viimast sõitu on Pihel 17. Kaarel Kruusmägi Laser Radial klassis jätkab seevastu kullakursil. Teisel päeval tuli kolmes sõidus vastavalt 1,5 ja 3. koht. Kruusmägi enda sõnul tugevnes tuul liialt ning jõud ei käinud paadist enam üle. Enne kahte viimast sõitu jätkab Kruusmägi liidrina, edestades teist kohta seitsme punktiga.

KERGEJÕUSTIK
Lisaks medalivõitjatele olid võistlustules ka meie kettaheitjad ja kaugushüppaja. Madis Kallas saavutas kettaheites viienda koha tulemusega 42,20, Andres Aavik oli 41,16-ga kuues. Kaugushüppaja Mikk Tasa piirdus üheksanda kohaga, tulemuseks mõõdeti 6.73.

KORVPALL
Viimases alagrupikohtumises alistas Saaremaa suurelt 107:43 Mani saare esinduse ning kohtub poolfinaalis Menorca esindusega.

VÕRKPALL
Naisvõrkpallurid alistasid veerandfinaalis Rhodose naiskonna 3:0. Mehed alistasid veerandfinaalis Bermuda 3:1.

RANNAVOLLE
Meeste rannavolles loobusid Kristjan Keert ja Ahto Tuuling viimasest kohtumisest haigestumise tõttu. Maie Ader ja Kristel Gull jõudsid küll play-offi, kuid kaotasid kohe Rhodosele 2:0 ning jätkavad miinusringis.

GOLF
Saaremaa võistkond jäi meeskondlikus arvestuses viimaseks ehk 17-ndaks. Individuaalarvestuses on meie esindajate kohad enne viimast ringi: Tõnu Toompuu 62., Eero Lapp 65., Siim Auväärt 66. ja Mati Tasa 67.

LAUATENNIS
Meeskondlikus arvestuses teenisid Saaremaa pinksimängijad 9. koha, alistades kohamängus Fääri saared 5:2.

UJUMINE
Ujumise kolmandal päeval keegi saarlastest finaali ei jõudnud. Meeste 50 m liblikujumises oli Imre Kuusk ajaga 28.60 üheteistkümnes. Andro Kuusk samal distantsil 21., ajaks 30,40. Mihkel Tanila oli meeste 100 m vabaltujumises 22, aeg 1.00,20. Naiste 100 m rinnuliujumises püstitas Helerin Koppel uue maakonna rekordi 1.26,19-ga, mis andis 21. koha. Kadi Maripuu oli 24. kohal ajaga 1:32,34. Naiste 200 m seliliujumises oli Kaisa Silluste ajaga 2.53,70 seitsmeteistkümnes.