Rannavolles pronksmedal

Vaatamata kaotusele play-offide esimeses ringis Rhodosele suutis Saaremaa rannavolle paar Maie Ader (paremal) ja Kristel Gull miinusringis võita Bermudat ja kaotada Menorcale ning pronksimatšis võita Kaimani saari.

Võrkpallinaised kullakursil

Esimesena Saaremaa pallimänguvõistkondadest jõudsid finaali naisvõrkpallurid, alistades poolfinaalis Menorca esinduse 3:0. Esimeses kahes geimis üle olnud saarlannad jäid hätta kolmandas geimis, kus võit tuli alles siis, kui kaotusseisus 21:24 suudeti lüüa viis punkti järjest. Mängija Kadri Kallas ütles, et kuld on sihikule võetud. „Kaua võib!” põrutas Kallas. Treener Siina Sillart kinnitas Kallase sõnu, et kuld peab tulema. „Me oleme tahtmist täis. Tänane võit näitas, et meil on hea naiskond, kelles on sisu,” ütles Sillart

Kuulitõuke medali saatus alles õhus

Teisipäeva õhtul toimunud naiste kuulitõuke kulla saatus pole veel otsustatud. Teatavasti protestisid Jersey saare esindajad Leana Vahteri kuldmedali, kuna üks meie delegatsiooni liige olevat Vahterit võistluspaigas väidetavalt juhendamas käinud. Jersey esindus palus tühistada võistluse kolm viimast katset, sealhulgas ka Vahterile võidutulemuse toonud katse. Kergejõustiku alakomisjon rahuldas Jersey saare protesti ning võttis Vahte-rilt kulla. Viimase info kohaselt plaanivad saarlased komisjoni otsuse edasi kaevata peakomiteele.

TENNIS. Saaremaa tennisepaarid jõudsid veerandfinaalidesse. Meestest alistas paar Kruusmägi–Gull 2:0 Alderney paari Ellen–Addset. Nüüd kohtutakse Bermuda paariga. Segapaar Himmist–Vanem alistasid paari Buxton–Farragher 2:0 ja saavad järgmiseks vastaseks Kaimani paari.

KERGEJÕUSTIK
Naiste kõrgushüppes oli Marita Kukk tulemusega 1.45 neljas.

JALGPALLURID
Jalgpallimeeskond kohtus 9.–10. koha matšis Menorca saarega, kus tuli vastu võtta kaotus 4:1. Meiepoolse värava autoriks oli Dimitri Kulikov. Pallurid lõpetasid 9-nda kohaga.

LASKMINE
10-mm õhkrelvast laskmises saavutas Meelis Saar 9-nda ja Kaljo Lihulinn 10. koha.

LAUATENNIS
Meeste üksikmängus alustas esimesena Sven Issajev, võites 3:2 Jersey esindajat.

UJUMINE
Meeste 50 m vabaltujumises oli Mihkel Tanila ajaga 26.60 15-s. Naiste 50 m seliliujumises oli Kadi Maripuu 18-s (aeg 34.82) ja Kaisa Maripuu 24. (aeg 37.16). Helerin Koppel oli naiste 100 m vabaltujumises ajaga 1.09,89 27-s ja naiste 100 m kompleksujumises ajaga 1.17.63 20-s. Meeste 200 m rinnuliujumises oli Andro Kuusk 17., ajaga 2.48,11.

GOLF
Võistluse lõpetasid ka golfarid. Meie meestest oli parim Tõnu Toompuu (62.). Eero Lapp oli 65., Siim Auväärt 66. ja Mati Tasa 67. Võrdluseks võib öelda, et meie parim tegi võrreldes võitjaga nelja vooru peale 40 lööki rohkem. Kokku osales 68 võistlejat, kellest viimane teises voorus ei mänginud.