Võrkpallurid panid kuldse punkti

Saarte mängude viimased kuldmedalid said endale saarlased. Kui lõputseremoonia linnas juba käis, riputati Ialyssose spordihallis kuldsed medalid kaela Saaremaa võrkpallimees- ja naiskonnale. Mõlemad alistasid oma finaalis Fääri saarte võistkonna.

Viimati 1999. aastal kulla teeninud naiskond on vahepealsetel Saarte mängudel pidanud leppima vaid kohtadega esikolmikus.

Esimesed kaks geimi andsid tunde, et täna ei ole Fääri saar-tel Saaremaa naistele midagi vastu panna. 25:18 ja 25:22 geimivõidud tulid näiliselt mängeldes. Kui kolmandas geimis tundus, et mängu saatus on otsustatud, ärkasid ka vastased ning kaks geimi järjest võeti tulemusega 25:23.

„Finaalmäng ikkagi. Me läksime krampi, algus tuli nii hästi välja,” rääkis väljakul olnud Triin Haidla. Otsustavas geimis jätkus Fääridel aga jaksu esimeseks kaheksaks punktiks ja siis oli saarlannade kord. Treener Siina Sillarti sõnul hakkas ta pärast neljandat geimi mõtlema, et ehk kordub kahe aasta tagune sündmus ja jälle kaotatakse. „Viimaste punktide ajal läks pinge ikka nii suureks, et võttis jala värisema,” ütles Haidla, lisades: „Aga me tegime siiski oma turniiri parima mängu.”

„Meil on suurepärane, ühtne ja tahtejõuline naiskond. Kõik tahtsid iga hinna eest võita,” paljastas Triin Haidla ühe võidu saladustest.

Mehed, kes on võitnud juba kahed mängud järjest, näitasid finaalis kindlamat mängu kui naised. Samuti Fääridega mängides komistati vaid kord, kui kolmas geim kaotati 18:25. Kaks esimest geimi oli võidetud 25:19. Neljandas geimis näitasid saarlased aga vastastele, et ühe geimi kaotus oli vaid tööõnnetus. 25:14 geim ja 3:1 mäng ei jätnud kahtlust, kes on parim.

Treener Edgar Haavik ütles, et saarlaste parim mäng turniiril oli finaali vääriline. Tema sõnul ei kaotanud ta ka pärast kaotatud geimi kordagi usku, et saarlased kuldmedalitega lõpetavad. „Meestel hakkas kuskil alateadvuses plõksima signaal, et mäng tuleb ära,” rääkis treener ühest võimalikust põhjusest, miks kaotati kolmas geim. Haaviku sõnul näitasid saarlased turniiri jooksul vastastest üleolekut igas mängufaasis.
Naiskonnas mängisid Maie Ader, Kristel Gull, Triin Haidla, Kadri Kallas, Liana Kipper, Kadi Mägi, Piret Prangel, Kristi Põld, Keesi Pära, Raili Sepp, Krista Vahter, Kaisa Õunpuu.

Meeskonnas mängisid Siim Ennemuist, Kristjan Haavik, Toomas Jasmin,Veiko Lember, Imre Luht, Keith Pupart, Siim Põlluäär, Hannes Sepp, Mart Tarkin, Karl Tartes, Viljar Vahter, Indrek Vallau.

Medalisaak oli hea

Saaremaa esindus lõpetas Rhodosel toimunud Saarte mängud 21 eri värvi medaliga. Kõige rohkem tuli medaleid kergejõustikustaadionilt, kus saarlaste kontosse kirjutati 11 esikolmiku kohta.

Üldises medaliarvestuses jäi Saaremaa 11. kohale. Edukaim oli Jersey saar 96 medaliga, järgnesid Fääri saared ja Guernsey. Saarlaste medalid jagunesid värvide kaupa järgmiselt: kuus kulda, seitse hõbedat ja kaheksa pronksi. Nii hea tulemus saavutati viimati 2001. aastal Mani saarel toimunud mängudel. Eelmistelt mängudelt Shetlandil naasid saarlased vaid kesise seitsme medaliga.

Saaremaa delegatsiooni juhi Mati Mäetalu sõnul võib mänge lugeda saarlaste jaoks õnnestunuks.