Saarlastele maaspordimängudelt kaks esikohta

Eelmisel nädalavahetusel Valgas toimunud XII Eesti maa-spordimängudel võitsid saarlastest esikoha sangpommi mitmevõistleja Tanel Kukk (kehakaalus kuni 70 kg) ja neidude klassi odaviskaja Helena Vokk. Sangpommivõistlustel sai Kaido Kukk (– 65 kg) III koha ja Villu Vahter noormeeste odaviskes III koha.

Maaspordimängudel osalesid kõigi maakondade võistkonnad, sealhulgas 18 linnast ja 83 vallast, kokku üle 3200 sportlase. Kolme päeva jooksul võisteldi 18 spordialal. Saarlased osalesid kaheksal alal.

Jahilaskjaist käisid tulejoonel Argo Saagpakk, Uno Metsmaa, Verner Metsmaa, Edvin Juht, Ervin Juht ja Marko Vann. Meeskonnale 9. koht.
Sangpommi mitmevõistluses saavutas Tanel Kukk
(– 70 kg) I koha ja Kaido Kukk (– 65 kg) III koha. Kreeka-rooma maadluses said nii Elar Vahter (84 kg) kui ka Mihkel Mägi (60 kg) viienda koha.

Petanki mängisid meie maakonnast kaks võistkonda. 12. kohale platseerus võistkond nr 1, kus mängisid Vilmar Rei, Taimo Antsaar ja Mae Nõu. Orienteerujad lõpetasid 13. kohaga. Individuaalselt oli Toivo Lempu 16., Anne Väli 19. ja Ene Kalm 21.

Korvpallis esindas saarlasi teine koosseis, kuna esindusmeeskond osales ülemaailmsetel Saarte mängudel. Meeskond (Kaarel Väer, Kaur Väer, Ats Pildre, Taavi Tõnus, Mihkel Kõrgessaar, Riivo Allik, Kaarel Miil, Meelis Kask, Siim Hiie, Karel Kesküla) mängis kaks väga tasavägist mängu. Pärnumaa korvpallurid olid napilt saarlastest üle (24:21). Raplamaale alistus meie võistkond 24:32. Kokkuvõttes andis see 9. koha.

Võrkpallis sai Valjala naiskond (Eliisa Peit, Nette Peit, Liina Lepik, Nelli Kukk, Laila Harjus, Ene Kask, Mari-Liis Tishler, Maarja Nuut) valdade arvestuses 15. koha.

Kergejõustikuvõistkonnas tegi kaasa 15 sportlast. Neidude odaviske võitis Helena Vokk (44.00). Villu Vahter tuli noormeeste odaviskes kolmandaks (56.62) ja kaugushüppes kaheksandaks (6.23). Meeste kaugushüppes oli Herkki Leemet (6.58) 8. ja Mari-Liis Tishler (2.39,71) neidude 800 m jooksus samuti 8.

Neidude kettaheide: 12. Paula Uspenski (33.15). Meeste 400 m jooks: 12. Timo Müür (53.58). Noormeeste odavise: 12. Ivar Mai (44.22). Noormeeste kuulitõuge: 12. Ivar Mai (10.90). Noormeeste 100 m: 15. Erki Välinurm (11.86). Meeste kettaheide: 14. Tõnis Lukk (37.87). Neidude odavise: 15. Kadri Pulk (33.15).

Meeste 4×100 teatejooksus tuli Saaremaa esindus 30 osaleja seas seitsmendaks. Jooksid Timo Müür, Karel Lõbu, Tõnis Lukk ja Keito Liiv.
Maakondade (alla 40 000 elaniku) arvestuses kuulus Saaremaa esindusele 9. koht.