Maakonna reisijuht „Tule saarele!“ koostamisel

Maakonna reisijuht „Tule saarele!“ koostamisel

 

Foto- ja disainistuudio Akriibia on alustanud uue tasutajagatava 40-leheküljelise Saare maakonna reisijuhi „Tule saarele! 2008“ (Saaremaa, Muhu, Ruhnu, Abruka, Vilsandi, Kuressaare) koostamist.

Rohke informatsiooni ja fotodega 30 000 trükiarvuga raamatut trükitakse eraldi eesti, vene, inglise ja soome keeles.

Saari külastaval huvilisel on kerge vajalik info kätte saada, kuna kogu andmestik paikneb süsteemselt. Trükise sirvijal on vajaliku objekti leidmisel abi kergesti mõistetavast kaardist, kust võib otsitava objekti leida ka GPS-i abil.

Brošüüri käsitlemise hõlbustamiseks on maakond jagatud kolmeks. Eraldi on välja toodud väikesaared ja Kuressaare linn.

Tutvustatakse kõiki peamisi vaatamisväärsusi, toitlustusasutusi, kauplusi (ka lahtiolekuajad), majutusteenuseid pakkuvaid ettevõtteid ja turismitalusid, aktiivse puhkuse võimalusi ja kultuurisündmusi.

Info teevad mõistetavamaks tingmärgid. Infomoodulid asuvad vastavat piirkonda kajastaval leheküljel. Tekst koos vajalike fotode, illustratsioonide, kaar-tide ja tingmärkidega tuleb väga informatiivne.

Eraldi on väljaandes A3 Saaremaa kaart ja A4 Kuressaare linna kaart.
Infotrükise lisana valmib värviline A3 formaadis lühikokkuvõte Saare maakonnast, mis sisaldab kõigi soovijate kodulehekülgede aadresse. See on eeskätt mõeldud levitamiseks rahvusvahelistel messidel.

Saarlastest ettevõtjad saavad reisijuhi koostamisel ka ise osaleda (akriibia@akriibia.ee ja myyk@akriibia.ee). Kaheksateistkümnele kiiremale projektiga liitujale on foto- ja disainistuudio Akriibia poolt asukoha infokaardi tasuta kujundamine ja trükkimine (à 1000 kaarti). Kes ees, see mees.
Sama projekti raames viiakse esmakordselt Saaremaa Ettevõtluse Edendamise Sihtasutuse tellimisel läbi turismiettevõtjate koolitamise vajaduse uuring 2007–2008.

Uue reisijuhi väljaandmist toetavad Saaremaa Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus, Kuressaare linnavalitsus, Saaremaa Omavalitsuste Liit, Pärimusmatkad ja Reisibüroo Wris, TTÜ Kuressaare kolledž.
Töögruppi juhib Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare kolledži õppejõud Lii Muru, toimetab Tiiu Talvist.

Akriibia projektijuhi Õie Õlli sõnul saadetakse värvilised A4 kokkuvõtted Saaremaa reisijuhist kõigile Eesti Kaubandus- ja Tööstuskoja liikmetele.
„Aastad on näidanud, et saartele saabuv ikka suurenev turistide vool vajab süsteemset informatsiooni saartel puhkamiseks ja liikumiseks. Tuleb väärtustada aega, mis kulub info hankimiseks,“ rääkis Õie Õll.
Uus trükis peaks ilmavalgust nägema selle aasta novembris.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 65 korda, sh täna 1)