IX ratsatriatlon Haagi Lõugas

IX ratsatriatlon Haagi Lõugas

 

Eeloleval pühapäeval algusega kell 13 peetakse Kihelkonna vallas Vilsandi rahvuspargis Haagi lõuka rannas juba üheksandat korda ratsatriatloni.

Võisteldakse nii oma kohaletoodud hobustega, kui on olnud ka võimalik rentida hobust Reinu Ratsaklubist, mis naabruses asub ja kus on põhiliselt eesti tõugu hobused võistlusteks ette valmistatud. Siin asub nende võistluste suurim ime – võistluste kõigi aegade parima aja on jooksnud eesti tõugu ruun Taat (ratsanik Tiina Vester) Kärla vallast staažika hobusekasvataja Juhan Kuuse tallist. Sama hobune on võitnud ka mitmel korral Saaremaa meistrivõistlused ratsaorienteerumises, näidates hämmastavat vastupidavust ja kiirust. Eesti tõugu hobused on end triatlonidel näidanud väga heast küljest, meeste arvestuses on kõik kaheksa korda võitnud eesti tõugu hobusel võistelnud sportlane.

Võistlejatel tuleb pärast stardikäsklust joosta vette ja seejärel piki kallast ujuda 250 meetrit (15-aastased ja nooremad ujuvad 100 m), seejärel joosta vee ja liiva piiril kaks kilomeetrit ning lõpetuseks ratsutada kuus kilomeetrit, sellest esimesed kolm traavis ja teine osa galopis. Kõik hobusetõud võistlevad ühes arvestuses.

Pealiskaudsel vaatlejal võib jääda mulje, et tegemist on suhteliselt lihtsa alaga: mis see mõnisada meetrit ujumist, paar kilomeetrit jooksu ja veel vähem kuuekilomeetrine ratsasõit ikka ära ei ole. Siiski on tegemist tõsise ettevõtmisega, kuna neid sportlasi, kes suudavad ujuda (seda nii 16kraadises vees ja vahel ka ligi meetrise lainega) ning seejärel kohe joosta ning jooksudistantsilt naasnuna sadulasse tõusta, ei ole leidunud just mitte palju. Samas ei ole selles aga ka midagi võimatut ja seda ka nn veteranidele, seepärast on võistlusel ka vanuseklass 40+.
Ootame üheksandale Haagi Lõuka ratsatriatlonile rohkesti pealtvaatajaid. Viidad võistluspaika on üleval Kihelkonna – Veere teel. Võistluse peasponsor on Eesti esimene maherestoran Saaremaa Maheköök.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 103 korda, sh täna 1)