Olümpiapäevadelt saarlasele medal

KJK Saare jooksja Sander Sooäär saavutas Belgradis toimunud Euroopa noorte olümpiapäevadel hõbemedali, kuuludes 4×100 m uue Eesti noorterekordi jooksnud noormeeste koondisesse.

Koondis, kuhu lisaks Sooäärele kuulusid ka Kaarel Jõeväli, Andres Saaremets ja Richard Pulst, saavutasid teise koha ajaga 41,70. Jooksu võitis Suurbritannia esindus tulemusega 41,62. Samuti Belgradis viibinud Sooääre treeneri Andres Laide sõnul oli jooks peaaegu ideaalilähedane. „Äge jooks oli,” ütles Laide esimeseks kommentaariks. Tema arvates oli ligi sekundiline rekordiparandus suur samm edasi.

Medalilootus hakkas Laide sõnul tekkima siis, kui Eesti teatenelik läks eeljooksudest edasi kolmanda ajaga. Kolmandat vahetust jooksnud Sooääre kohta ütles Laide, et kindlasti ei olnud ta nõrgim lüli ja täitis temale pandud ootused. Laide sõnul ei saa praegu veel öelda, et rekordijooksu teinud noormehed tulevikus ka täiskasvanute rekordi üle jooksevad, kuna poisid on alles suhteliselt noored.

Sander Sooäär osales olümpiapäevadel ka 400 m jooksus, kus ta jõudis poolfinaali ja saavutas ajaga 51.25 neljateistkümnenda koha. Treeneri sõnul oli Sooäär tubli. „Kui arvestada, et aegade põhjal oli ta 20. mees ja eeljooksust sai edasi ja poolfinaalis võitis ka veel paari meest, siis on ju hästi,” kiitis Laide Sooäärt, kelle aeg on isiklikust rekordist vaid kaks sajandikku kehvem.

„Samuti pole Sander enne täisvõistlust teinud, kus oleks eeljooksud, poolfinaalid,” kirjeldas treener jooksumehele uudseid tingimusi. Lisaks mängis Laide puhul rolli ka meeletu kuumus. Päevasel ajal oli Belgradis 45 kraadi sooja.

Teine saarlasest Eesti koondislane odaviskaja Linda Treiel sai oma elu teise tulemusega kuuenda koha. Sama kohaga oli ta pääsenud ka lõppvõistlusele. Oda 45.77 peale lennutanud Treieli kohta ütles Laide samuti, et tegu oli hea võistlusega. „Linda viskas oma elu teise ja kolmanda tulemuse,” rääkis Laide. Tema sõnul oli Lindal isiklike tulemuste põhjal medalilootust, kuid medal ei jäänud väga kaugele. Kulla sai selles võistlused Serbia esindaja tulemusega 51.80.