Meistrivõistlustelt peotäis medaleid

Saaremaa kergejõustiklased võitsid nädalavahetusel kuus medalit Eesti meistrivõistlustelt kergejõustikus.

5000 m jooksus Nurmele tõsiseid vastaseid ei olnud. Meistri ajaks märgiti 15.27,02. Teine Saaremaa mees, Tõnis Juulik (KJK Saare) sai uue isikliku rekordiga 16.01,00 10. koha.

Nurme, kes esindab Tartu Ülikooli akadeemilist spordiklubi, sai 1500 m jooksus hõbeda ajaga 3.48,59.

Eelmisel aastal 3000 m takistusjooksus meistritiitli võitnud Katrin Kuusk (SS Marathon) seekord tiitlit kaitsta ei suutnud. Isiklik rekord 11.03,28 andis seekord hõbemedali.

Odaviskes, kuulitõukes ja kettaheites osalenud Leana Vahter (KJK Saare) suutis kahelt esimeselt võistluselt koju tuua pronksmedali. Odaviske tulemuseks mõõdeti 45.31 ja kuulitõukes 12,78. Samuti osalenud saarlannast seitsmevõistleja Kaie Kand (KJK Saare) pidi kuulitõukes leppima neljanda kohaga. Kettaheites suutis Vahter võistelda viienda koha vääriliselt. Tulemus 37,72.

Meeste kuulitõukes suutis Saarte mängude kullamees Genro Paas (Saare) tõugata 15.38, mis andis viienda koha. Vasaraheites saavutas Paas 42.34-ga kaheksanda koha.

Teine mängude võitja, Sander Suurhans (Saare) viskas oda 58.81 ja oli 11. Raigo Saar (Saare) sai kaugushüppes 13. koha tulemusega 6.50 ning kolmikhüppes 13,72-ga seitsmes. Indrek Tustit (TÜASK) jooksis 400 m tõkkeid ajaga 53,05 ning sai pronksmedali.