Ratsatriatlonil võidutsesid hiidlased

Eile Tagamõisa poolsaarel Haagi lõukas toimunud ratsatriatlonil saavutas 19 osaleja seas üldvõidu tuntud Saaremaa ujuja Imre Kuusk hobusel Rooma (aeg 35.53), ülejäänud kolmes võistlusklassis tulid esimeseks hiidlased.

Kuue mehe arvestuses ujus (250 m), jooksis (2 km) ja ratsutas (3 km traavi + 3 km galoppi) end Imre Kuuse järel teiseks Jaan Penjora (hobune Traviata, aeg 39.29), kolmas oli Taavi Eigo (Elkaia, 46.05). Meeste üldarvestuses neljas, meesveteranidest esimene oli võistluste peakorraldaja Aivar Kallas (Etapp, 48.19).

Samuti kuue osalejaga naiste klassis võitis hiidlanna Triinu Schneider (Võiguke, 38.50), talle järgnesid Tiina Vester (Taat, 40.01) ning Annika Aalto (Ida, 45.07).

Kuni 15-aastaste tüdrukute seas (lühendatud ujumisdistantas – 100 m) oli kiireim Angelika Sadam (Mikser, 34.03), teise koha sai Kadi Nurs (Fakiir, 34.05), kolmas oli Diana Koppel (Eda, 40.00).

Väga tihedas lõpuheitluses edestas poiste arvestuses Priidu Tikk (Arhuus, 34.17) Marek Udekülli (Ange, 34.18).

Viimane oli kogu võistluse kiireim meesjooksja, naistest oli väledaim Angelika Sadam. Ujumisdistantsilt väljusid esimestena Imre Kuusk ja Triinu Schneider. “Lainetus oleks võinud väiksem olla,” märkis Schneider, kuid lisas, et üldiselt jäi võistlusega rahule.

Ratsutamisdistantsil oli kiireim Jaan Penjora hobune Traviata, edestades konkurente ligi kahe minutiga.

Triatloni korraldajad Sülla Ökotalust peavad tänavust võistlust õnnestunuks. “Osalejad olid tuule kiuste väga tublid,” rõõmustas Monica Kallas.