Saarlased võivad PRIA toetusest ilma jääda

Alates eilsest kuni 14. augustini saab põllumajanduse registrite ja informatsiooni ametile (PRIA) esitada põllumajandustootja asendamise toetuse taotlusi. Kokku on asendusteenuseks riigieelarvest ette nähtud miljon krooni. Toetuse eesmärk on võimaldada puhkepäevi nendele põllumajandustootjatele, kes seda kõige rohkem vajavad.

PRIA pressinõuniku Taavi Linnamäe sõnul ei saa toetust taotleda üksikud talunikud või tööandjad, vaid keskorganisatsioonid, kes organiseerivad asendusteenuse. Taotlemise hetkeks peavad neil olema talunikega lepingud juba sõlmitud.

Eesti Talupidajate Keskliidu nõuniku ja projektijuhi Riina Kaldaru sõnul ei ole Saare regioon asja vastu huvi üles näidanud ja asendustalunike koolitusel ei ole keegi osalenud.

Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm rääkis Oma Saarele, et hetkel ei ole Saaremaa Talupidajate Liidul õiget eestvedajat ja seoses sellega on asjaajamised unaruses. Nurme sõnul algavad uued asendustalunike koolitused oktoobris ja kui saarlastest põllumehed leiavad inimese, keda usaldada ja koolitada ning kes ise on sellest tööst huvitatud, võiks järgmisel aastal Saaremaal juba asendusteenus käima minna.

„Sel aastal soovitan ma küsida Pärnu piirkonnast võimalust asendusteenust paluda, juhul kui see neil on võimalik,” märkis Nurm.

Pärnu Talupidajate Liidu aseesimehe ja projekti regiooni koordinaatori Margus Metsalu sõnul võivad need, kes Saaremaal asendustalunikke soovivad, Pärnu taluliidu poole küll pöörduda, kuid ta ei saa garanteerida, kas neil tekib võimalus taotluste rahuldamiseks, sest Pärnus on palju lepinguid.

Põllumajandustootjal, kellele asendusteenust osutatakse, võib asendusteenuse osutamise aastale eelnenud aastal olla kuni neli töötajat ja netokäive kuni 3 miljonit krooni. Samuti peab tema ettevõttes olema põllumajandusloomade registri andmetel vähemalt viiele loomühikule
vastaval hulgal veiseid, sigu, lambaid või kitsi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 16 korda, sh täna 1)