AS Tallinna Lennujaam ei toeta Kuressaare lennuraja täiendavat pikendamist (6)

Riigile kuuluv AS Tallinna Lennujaam ei pea võimalikuks rahastada Kuressaare lennujaama lennuraja pikendamist kahele kilomeetrile, nagu soovib Saare maavalitsus.

Kuressaare lennujaama omanikfirma AS-i Tallinna Lennujaam juhatuse esimees Rein Loik ütles Oma Saarele, et nende ettevõtte eelarve näeb ette lennuraja pikendamist 1800 meetrini ning täiendava 50 miljoni krooni eraldamine raja pikendamiseks Saare maavalitsuse soovitud mõõtemeteni ei tule kõne alla.

Saare maavalitsus saatis augusti keskel majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile viimase poole aasta jooksul juba teise taotluse, et saada lisaraha Kuressaare lennuvälja lennuraja pikendamiseks praegu planeeritud 1,8 km asemel kahe kilomeetrini. Kuressaare lennuvälja põhja-lõunasuunaline lennurada on praegu 1518 meetrit pikk ja 30 meetrit lai. Maavalitsus taotleb lisaks pikendamisele ka lennuraja laiendamist 45 meetrini.

Lennuraja pikendamine kahele kilomeetrile lubaks Kuressaare lennujaamas vastu võtta kuni 150-kohalisi reisilennukeid, mis looks täiendavad võimalused uute lennuliinide avamiseks ja suurema hulga turistide Saaremaale toomiseks.

„Meil on volitused ja õigused arutada ettepanekuid, mis hakkaksid meile raha sisse tooma, aga kui meile tehakse ettepanek muuta suuremaks niigi kahjumiga töötav üksus, siis selleks on vaja regionaalpoliitilist otsust,“ rääkis Rein Loik. „Kui regionaalpoliitiliselt leitakse, et sellist täiendavat kulu on võimalik finantseerida kas riigieelarvelistest vahenditest või EL-i vahenditest, siis on see hoopis teine arutelu, ettevõtte juhatus seda otsustada ei saa.“

Juhatuse esimees ütles, et Tallinna Lennujaam investeerib Kuressaare lennujaama kaasajastamisse niigi üle 100 miljoni krooni ja rohkem pole lihtsalt võimalik.

Kolmapäeval arutasid Saare maavalitsuse esindajad Kuressaare lennuraja pikendamisega seonduvat ka kohtumisel majandusminister Juhan Partsiga.

„Minister on saanud infot Tallinna Lennujaamalt, kes vajadust lennuraja pikendamiseks eriti ei näe,“ ütles Saare maavalitsuse majandusosakonna juhataja asetäitja Olev Tõru. „Tõenäoliselt minister ise meie kirja veel lugenud ei olnud ja meil tuleb sel teemal veel suhtlemist.“

Tõru sõnul sai majandusministrile edasi öeldud, et Tallinna Lennujaamal ei olegi huvi Kuressaare lennujaama kui kahjumlikku struktuuriüksust suurendada ning kui Tallinna Lennujaam tahaks riikliku aktsiaseltsina väga kangesti tulu teenida, siis võiks ju kohalikud lennujaamad üldse sulgeda.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 50 korda, sh täna 1)