Endine äripartner nõuab Tullio Liblikult 16,8 miljonit krooni (8)

Endine äripartner nõuab Tullio Liblikult 16,8 miljonit krooni

 

Ärimees Andrus Sukles on esitanud 16,8 miljoni kroonise hagi Saaremaa ettevõtja Tullio Libliku vastu. Sukles süüdistab Liblikut ehitusmaterjalide kantimises ühises elamuprojektis Pärnu maakonnas Sauga vallas. Liblik ise ütleb, et tema kedagi petnud ei ole, ja süüdistab hoopiski Suklest ähvardamises.

Andrus Suklese ja Tullio Liblik suhtlemine, kes äripartneritena arendasid elamuprojekti, käib viimasel ajal ainult advokaatide kaudu. Põhjuseks Suklese süüdistus Libliku vastu, mille tulemuseks on 16,8 miljoni kroonine hagi arbitraažikohtus. Suklese sõnul on Liblik seotud materjalide varguses ja sellega seoses raha väljapetmisega.

„Mina seda nii ei jäta, nõuan oma raha tagasi,” ütles Sukles, kelle sõnul on sellega saanud petta ka inimesed, kes on sinna korteri ostnud. „Kui arhitekti projektis on Eestis kehtiva ehitusseaduse järgi ette nähtud soojustusmaterjali kiht vähemalt 15 cm, siis sinna on pandud ainult 10,” selgitas Sukles Oma Saarele. Lisaks on näiteks fassaadi ehitamisel näidatud materjalikulu poole suuremana, kui tegelikult kulus.

Samuti kinnitas Sukles, et nimetatud summa on alles algus, sest hagi hõlmab ainult nelja maja 16-st ehitatud majast. Sukles lisas, et asi juhtus seetõttu, et tema viibis enamiku ajast Ameerika Ühendriikides ja seega puudus tal toimuva üle tõhus kontroll.

Igasugust ähvardamist ja väljapressimist Sukles aga eitab. „Mina ei kavatse teda ähvardada, sest see oleks väga lihtne lahendus, kui ta lihtsalt peksa saaks. Üritaks ikka asja ajada professionaalselt. Ma olen väga rahumeelne inimene, mul ei ole mingit põhjust Tullio Liblikut ähvardada, teda õpetada, teda kasvatada. See on tema vanemate töö, pioneeriorganisatsiooni töö, tema käis pioneerilaagris Artek, mis kasvatas tublisid noori. Ja kui nemad ei suutnud kasvatamisega tegeleda, siis see ei ole minu asi teha,” ütles Sukles.

Tullio Liblik kinnitas, et tema Suklest petnud ei ole, kuid tunnistas siiski, et on pöördunud ähvarduste asjas politsei poole. „Ma olen palunud Pärnu politseil uurida suusõnaliselt tehtud avaldusi seoses Sauga projektiga. Tema [Suklese] väljaütlemiste asjus,” möönas Liblik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 74 korda, sh täna 1)