Tarbijate ühistu lubas Rae keskusest viinaseina maha võtta (8)

Tarbijate ühistu lubas Rae keskusest viinaseina maha võtta

 

Eile Kuressaare linnavalitsuses toimunud ümarlaual, kus arutati alkoholi jaemüügi suhtes täiendavate piirangute kehtestamist, andis Saaremaa tarbijate ühistu lubaduse likvideerida Rae keskuses olev Viru Valge pudelitest laotud viinasein.

Saaremaa tarbijate ühistu esimees Peeter Kilumets ütles Oma Saarele kommentaariks, et kui selline abinõu kedagi aitab, eks nad siis selle seina sealt ka kõrvaldavad. Samas ta eriti ei usu, et selline ettevõtmine nüüd alkoholiga seonduvaid probleeme meil päevapealt lahendada aitab. Tema sõnul võivad ju baarides inimesed nende alkoholipudelitega ka tulevikus tõtt vaadata.

„Olen seda juba korduvalt rääkinud,“ märkis Kilumets, „et kõik algab ikkagi pihta inimeste suhtumisest ja nende mõtetest, ja ega me kellelegi seda viinapudelit ju vägivaldselt kotti ei pista.“

Küsimusele, millal võiks Rae keskuses olev viinasein kaduda, ei osanud Peeter Kilumets eile veel täpselt vastata.

Kuressaare linnapea Urve Tiidus ütles, et eilse ümarlaua eesmärk oli kuulata ära nende inimeste arvamus, keda alkoholi jaemüügi suhtes kavandatavad täiendavad piirangud puudutavad. „Vastaspoole ärakuulamist nõuab avaliku halduse hea tava ja ega meil eile olnudki kavatsust mingite täpsete otsusteni jõuda,“ märkis linnapea, lisades, et eelpool juba mainitud Saaremaa tarbijate ühistu lubadus oligi ehk eilsel kokkusaamisel kõige konkreetsemalt kõlanud lubadus.

Rääkides ümarlaual tõstatud probleemidest, ütles Tiidus: „Kohtumisel osalenud kaupluste omanikud pidasid peamiseks probleemiks seda, et suurematel kaubanduskettidel asuvad müügikohad erinevate omavalitsuste haldusalas, kusjuures kõigis neis omavalitsustes kehtib alkoholi jaemüügi erinev kord.“

Et aga kõigi omavalitsuste nõudmisi täita, peaks tegema tohutult lisainvesteeringuid. „Seepärast jäigi ümarlaual kõlama seisukoht, et alkoholi jaemüüki võiks kogu riigi tasandil senisest ühtlasemalt ja täpsemalt reguleerida,“ ütles Kuressaare linnapea.

Kuressaare linnavalitsus on volikogule esitanud kinnitamiseks määruse eelnõu, mille kohaselt tohiks alkoholi müüa vaid poes, kus müügipinda on vähemalt 50 m2, kusjuures alkoholimüügi osakond peab ülejäänud kauplusest olema eraldatud vähemalt 2 meetri kõrguse seinaga, millel on olemas ka lukustatav uks.

Praegu Kuressaares juba kehtiva korra kohaselt võib alkoholi müüa kas spetsialiseeritud poes, kus on müügipinda vähemalt 30 m2 või siis „vähemalt 50-m2 müügisaalipinnaga kaupluse eraldi osakonnas, mis on põhimüügisaalist eraldatud seina ja lukustatava uksega ning kus arveldamine toimub ainult selles osakonnas müüdava kauba eest“.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)