Virgo Arge saavutas Eesti karikasarja võidu

Sel hooajal saavutas Eesti rahvasprindi karikavõistlustel esikoha Virgo Arge, edestades aasta kokkuvõttes lähimat konkurenti Ranno Bundsenit vaid ühe punktiga.

Neljarattaveoliste autode arvestusklassis Mitsubishi Lanceril võistelnud 28-aastane saarlane võitis kaheksast etapist kolm. Kolmel korral jõudis tänavu etapivõiduni ka Subaru Imprezal sõitnud valgalane, ent septembri algul Vasalemmas peetud hooaja viimase võistluse järel tuli tal tunnistada konkurendi paremust.

2WD sportklassis võistelnud Kaino Traumannile algas 9. septembril toimunud viimane osavõistlus ebaõnnega, kui tema VW Golf avavoorus ära lagunes. Teine ja kolmas sõit sujusid siiski suuremate probleemideta. Aasta kokkuvõttes õnnestus saarlasel seetõttu edestada Tarmo Reineberki ja kindlustada endale Vahur Vene ja Romet Korsi järel kolmas koht.

“Hooaja esimene pool oli rabe, aga teine pool läks kõik väga hästi,” kommenteeris Traumann. “Järgmisel hooajal sõidan samuti, aga et autot hakati uueks aastaks ette valmistama, siis meistrisarja sprindietappi sel aastal enam kaasa ei tee.”

Tänavu Hiiumaa rahvasprindil võistelnud ja seal esmakordselt Hondal võiduni jõudnud Reiko Lempu oli hooaja kokkuvõttes üheksas.

Argele Tabasalust poodiumikoht

15. septembril Tabasalu ringrajal toimunud võistlusel “BMW Autocrossing 2007” saavutas üle 1800-cm³ mootori töömahuga tänavasõiduautode klassis Hendri Raide järel teise koha Virgo Arge. Saarlane kaotas võitjale 0,6 sekundit. Kolmanda tulemuse sai kirja Allan Kiviselg. Kõik kolm osalesid heategevuslikul võistlusel neljarattaveolisel Mitsubishi Lanceril.

Virgo Arge sõnas, et ürituse korraldus oli tasemel, kuid heitlikud ilmaolud tegid sõidu võrdlemisi keeruliseks. “Avavoor sõideti lausvihmas, viimane voor juba kuival asfaldil. Trajektoori valik oli seetõttu keeruline,” lausus veidi tõbisena AS-i United Motors ja MTÜ Eesti BMW Klubi korraldatud vigursõiduvõistlusel osalenud saarlane.