Kudjapele kavandatakse kaheksakorruselisi elamuid (3)

Kudjapele kavandatakse kaheksakorruselisi elamuid

 

Vestman Kinnisvara AS kavandab Kaarma valda Kuressaare linna külje alla Kudjapele Kopli ja Märjavälja kinnistutele hoonestuse ideelahendusena korterelamuid kolmekorruselistest kuni kaheksakorruselisteni, kokku 216 korteriga.

Kaarma vallavalitsuse väljakuulutatud hoonestuse eskiisettepaneku avalikku väljapanekusse ja arutellu on valla- ja külaelanikud kahjuks väga leigelt suhtunud. Vastavasisuline teade, mis ilmus 27. juuli Meie Maas, kutsudes huvilisi 2. augustiks vallavalitsusse arutelule, jäi hüüdjaks hääleks kõrbes.

„Me tahaksime tõesti, et inimesed oma arvamusi avaldaksid. Vallamajas sekretäri juures saab kogu informatsiooniga tutvuda, nii jooniste, ruumiliste piltide kui ka seletuskirjadega. Kogu materjal on üleval ka valla kodulehel www.kaarma.ee“ julgustas valla arhitekt Inna Ligi elanikke ideekavandit hindama.

Märjavälja kinnistu piirneb Kuressaare tee ja Mereranna teega vastavalt põhja- ja kagusuunal. Kinnistust edelasse jääb kolmekorruseliste korterelamute ala. Kinnistule on planeeritud kolm kolme- kuni neljakordset maja, kokku umbes 90 korteriga.

Hoonestus on mahuliselt liigendatud, et majade vahel või hoonetest eemal viibivatele inimestele avaneksid huvitavad vaated kogu kompleksile ja ümbrusele. Autodega pääseb majade juurde nii Kuressaare kui ka Mereranna teelt. Kuressaare teelt sisenedes pääseb 68-kohalisse parklasse; samuti on sellelt suunalt ühendus Kuressaare tee 3A ja Kuressaare tee 1 kinnistutega. Mereranna teelt pääseb 33-kohalisele parkimisplatsile.

Sepamaa lahe äärne ala muutub atraktiivseks

Kopli kinnistu piirneb põhjast olemasolevate eramutega, kagu suunal paiknevad kolmekorruselised korterelamud. Kinnistust edelasse on planeeritud kogu küla teenindavad mänguväljakud (tennise-, korvpalli- ja jalgpalliväljak, lisaks laste mänguväljak). Sellele kinnistule on planeeritud kolm kortermaja ning kõige privaatsemasse, idapoolsesse ossa, kuue korteriga ridaelamu. Kõik majad on sarnaselt Märjavälja kinnistule planeeritud hoonetega liigendatud.

Elamud peaksid tulema kolme- kuni neljakorruselised. Kõige edelapoolsem hoone on planeeritud aga kahe kaheksakorruselise osaga, tekitades nii linnaehitusliku aktsendi. Selle hoone alla on esimese korruse tasandile kavandatud parkla. Teise korruse korteritele projekteeritakse seetõttu avarad terrassid. Autodega saab hoone juurde sõita nii Kuressaare kui Mereranna teelt.

Mõlemale kinnistule planeeritud hoonestik on inimsõbralik ja looduslähedane. Välisviimistlusmaterjalidena kasutatakse puitu, betooni, kivi ja klaasi. Kõik korterid on rõduga. Kõrgematele korrustele (kaheksandale) saab rajada ka katuseterrassid.

Tellijaks on Vestman Kinnisvara AS. Arhitektid on Raivo Kotov ja Tõnis Savi büroost KOKO.

Vallaarhitekt Inna Ligi hinnangul muutub Sepamaa lahe äärne ala uue hoonestusega väga atraktiivseks, mis peaks tulevastele elanikele igati meeldima. Meeldivaks uudiseks on seegi, et parkimiskohti tuleb hoonete juurde rohkem kui elamutes kortereid.

Seda, et kaheksakorruselised kõrghooned Kudjapele ei sobiks, vallaarhitekt ei arva. Selge on see, et pilvelõhkujatega neid võrrelda ei anna. „Kõrghoone viimasel korrusel võiks tegutseda näiteks kohvik, kust on võimalik looduskaunist ümbrust imetleda. Esimestel korrustel võib avada mingi teeninduspunkti või kaupluse. Kõik on võimalik,“ märkis Inna Ligi.

Aktiivset ehitustegevust kavandatakse ja see juba käibki ka Mändjala–Nasva ja Muratsi–Vaivere–Kasti ning Upa–Tahula piirkonnas.

„Toredaid koht on vallas veel teisigi, nagu Aste ja Eikla, kus ehitustegevust arendada,“ teavitas Ligi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 67 korda, sh täna 1)