Laise elamurajooni arendus ootab Upa küla veeprojekti taga

Laialdaselt reklaamitud Laise elamupiirkonna väljaehitamine Upal on ajutiselt peatatud, kuna keskkonnainvesteeringute keskus (KIK) pole ikka veel eraldanud Upa küla veevarustuse projekti väljaehitamiseks küsitud kaheksat miljonit krooni.

Kinnisvarabüroo Uus Maa projektiga tegelev maakler Heleri Ama kinnitas, et hetkel on Laise kinnisvaraprojekti realiseerimine peatatud.

Projekti ehituspoolega tegeleva OÜ Divero Vara esindaja Marek Metsmaa sõnul seisneb küsimus selles, et Laise kinnistule pole ikka veel välja ehitatud veevarustust. “Vajalikud ehitusprojektid on meil kõik olemas, kuid oleks ju väga sürrealistlik hakata maju ehitama kohta, kus praegu pole veevärki.“

Metsmaa sõnul pidi veevärgi ja kanalisatsiooni väljaehitamine jääma Kaarma valla hooleks ja selleks pidi ka keskkonnaministeerium teatud toetusraha eraldama. „Minu teada on see projekt ajutiselt peatunud just seetõttu, et omavalitsus pole ministeeriumist seda raha saanud,“ rääkis Metsmaa. Millal võiks projekti realiseerimine uuesti käivituda, ei osanud ta kommenteerida.

Kaarma valla ehitusnõunik Peeter Arikas ütles Oma Saarele, et kanalisatsioon on kõne all oleval kinnistul juba olemas, kuid probleem on veevärgis. „Me soovime selle Upal asuva kinnistu ühendada Kuressaare veevärgi külge. Taotluse selleks oleme esitanud keskkonnainvesteeringute keskusele, kes peaks seda projekti ka rahaliselt toetama,“ selgitas Arikas.

Paraku pole keskkonnaministeerium oma heakskiitu projektile veel andnud. „Praegu ootame me kõik keskkonnaministeeriumi jah-sõna, et Laise elamupiirkonna rajamisega edasi minna,“ ütles Arikas.

Upa küla veevarustuse rajamine on üks neljast objektist, mis keskkonnaministeeriumi ettepanekul kooskõlastatult Saaremaa omavalitsustega arvati europrojektist “Läänesaarte alamvesikonna veemajandus Saare maakonnas” välja ja suunati rahastamisele KIK-i vahenditest.

Kihelkonna valla puhul pidas kokkulepe ka paika, sest veebruari lõpus eraldas KIK Viki veevarustuse rekonstrueerimiseks 1,5 miljonit krooni. Järgmisena rahastamisele esitatud Upa veeprojekt ootas KIK-ilt positiivset otsust juba juunis, kuid pole seda saanud siiani. Vastavalt kokkuleppele ootavad KIK-ilt rahastamist veel Lümanda ja Kärla projekt.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna endine juhataja Indrek Tamberg on Oma Saarele öelnud, et raha eraldamine toimub KIK-is mitte kokkulepete alusel, vaid vastavalt hindamiskriteeriumidele.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 60 korda, sh täna 1)