Turvapäev trotsis vihma ja tuult

Turvapäev trotsis vihma ja tuult

 

Saare maakonna 9. turvapäev peeti vihma ja tuult trotsides läinud laupäeval linnapargis kuursaaliesisel platsil.

Vaatamata ilmataadi kiuslikkusele oli kohale tulnud kenake hulk huvilisi, kellele jagus meelepärast tegevust päris mitmeks tunniks. Päeva juhtisid riigikogu liige Kalle Laanet ning endine Eesti Posti juht Hans Teiv.
Päästeamet, piirivalve, politsei, kaitseliit, veeteede amet, maanteeamet, Punane Rist, turvafirma Securitas – vaid mõned nimed, kes oma tegemisi tutvustasid. Kohal oli loomulikult politsei ja kõikide laste suur sõber lõvi Leo ning kõhutäitmise eest hoolitsesid naiskodukaitsjad oma supikatlaga.

Ehkki demonstratsioonesinemisi segas tõepoolest halb ilm, said huvilised jälgida, kuidas päästjad kustutavad põlevat õli. Pakuti ka võimalust teha rattaga vigursõitu ning saada teavet erinevate turvalisusega seotud alade kohta, saada sõitu piirivalve kaatriga ning kaeda kaitseliitlaste relvanäitust. Viimane oligi üks rahvarohkemaid „atraktsioone“, sest kui palju siis ikka päris lahingrelvi oma silmaga näha saab.

Punase Risti korraldatud kohalike omavalitsuste esmaabivõistlusel osales küll vaid kaks valda – Valjala ja Orissaare. Kahe valla jõukatsumise võitis Orissaare vald.

Kindlasti lisasid turvapäevale hoogu kuursaali katusealuses esinenud Saaremaa koolibändid. Siin oli rahulolu kahepoolne – ühelt poolt sai kodupublik näha-kuulda kodusaare noori tegijaid ning teisalt said noored muusikud ennast näidata.

Üks turvapäeva juhte, riigikogu liige Kalle Laanet tunnistas ürituse kordaläinuks. „Oluline on, et turvapäeva korraldamisel on tekkinud järjepidevus, ning on positiivne, et riigiasutused ja organisatsioonid, nn kolmas sektor, tekitavad oma ettevõtmisega koos sünergia,“ märkis Laanet, kelle sõnul on turvalisuse küsimused olnud läbi aastate aktuaalsed. Kuigi meie ühiskond on muutunud, on turvalisuse probleemid jäänud, lausus Laanet, muutunud on ainult probleemide rõhuasetus.

Sihtasutus Turvaline Saaremaa on igal aastal andnud välja ka aasta turvalisuse auhinna, kunstnik Tauno Kangro miniskulptuuri „Õnnelik laps“. Seekord sai sihtasutuse nõukogu otsusel tunnustuse osaliseks Kaitseliidu Saaremaa malev, kuna tegemist on organisatsiooniga, mis on väga tõsiselt panustanud noorte tegevusse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 51 korda, sh täna 1)