SWE-7 võitis õnnega pooleks

Eesti meeste korvpalli I liigat laupäeval kodus alustanud Kuressaare SWE-7 pakkus publikule ärevusmomente, kui pärast 20-punktilise eduseisu mahamängimist suudeti Hansapanga võistkonda võita vaid kahe punktiga, 82 : 80.

Kuigi SWE-7 suutis hooaja avamängu teisel veerandajal visata vastasest 24 punkti rohkem, ei suudetud turvalist edu hoida ning otsustavad hetked tuli jätta viimastele minutitele. Vahe hakkas vähenema kolmandal veerandil, mis lõpetati 64 : 47 SWE-7 kasuks. Küll aga hakkas meeskonda kummitama vigade rohkus. Esimese mehena saadeti viie veaga juba kolmandal veerandajal pingile Egert Väinaste, viimasel veerandil järgnesid talle Sooäär, Talistu ja Kiil.

Kaks minutit enne lõppu oli võõrustajate edu kahanenud kuue punktini. Viimaseks minutiks oli vahe vähenenud kolmele punktile, millele järgnes rünnakul tehtud valesööt ning Rene Kiili viies viga.

Vastane realiseeris vabavisetel kahest ühe, seisuks 81 : 79. SWE-7 järjekordne rünnak luhtus, seekord patustas veaga Kiili asemel väljakule tulnud Meelis Kask. Vastane realiseeris veel ühe vabaviske ning eksis teisel. Seisuks 81 : 80. Järgnenud rünnakul tehti viga Indrek Õunpuule, kes peatati määrustevastaselt, kui mängida oli jäänud veel 7,8 sekundit. Õunpuu suutis vabavisetega teenida SWE-7-le juurde ühe punkti.

Hansapank alustas viimast rünnakut ning koos sireeniga saadeti keskpositsioonilt teele ka lõpuvise, mis õnnega pooleks rõngast välja keeras. Seega kahepunktine võit SWE-7-le ning esimesed võidupunktid turniiritabelis kirjas.

Pärast kohtumist ütles SWE-7 treener Marko Ool, et meeskonnale pani põntsu vastase agressiivse kaitse kasutamine. „Pole ammu agressiivse pressi vastu mänginud ja kohe kukkusime ära,” rääkis treener, kelle sõnul oli probleeme ka sellega, et mängijad hakkasid vigadega pingile langema Mängu lõpuks oli SWE-7 mängijatest neljal mehel viis viga täis ning kahel väljakule jäänul veel neli viga.

Oolu sõnul oli hea, et esimeses mängus suudeti võit siiski ära võtta. „Eesmärk oli võit maksu, mis maksab kätte saada,” rääkis treener.
Järgmise kohtumise mängib SWE-7 Salva Tartu/Kuremaa SK vastu laupäeval kodusaalis.