Seitse Kuressaare peret sai uue korteri

Seitse Kuressaare peret sai uue korteri

 

Reedel oli rõõmus päev Kuressaare linna seitsmel perel, kes sundüürnikena said kätte Aia tn 49 tuttuues majas asuvate korterite võtmed.

Kui linnal õnnestub saada läbi KredExi kuus miljonit krooni (teist samapalju tuleb sel juhul leida linnakassast) on plaanis munitsipaaleluruumideks osta ka ülejäänud selle maja korterid – et lahendada täielikult Kuressaare sundüürnike probleem ning pakkuda ka eluaset mõnele linnale hädavajalikule spetsialistile.

Selma ja Endel Aasma käisid oma uues korteris asjalikult ringi. Selma kibeles kiiresti sisse kolima, kuigi ei osanud kohe öelda, kuhu ta diivani, laua või kapi paneb.

“Pesud ja muud asjad on mul ammu juba kotti pandud, tüdruk helistas eilegi ja uuris, kuidas asjad on, millal kolimiseks läheb,” rääkis heatujuline vanaproua ja mainis, et uus korter on abikaasa nimel.

“Oleme 33 aastat elanud Suur-Sadama tn 12 majas, läksime sinna, kui viimane poeg oli nelja-aastane,” jutustas Selma. Nüüdseks on omanikul aga tekkinud soov maja maha müüa ning pealegi on korter vanapaarile kahekesi elamiseks suurevõitu.

Sestap siis oldigi õnnelikud linna pakutud eluruumi üle. “Koridor on küll natuke kitsas, tea, kas külmkapp keerab siit sisse,” arutles Endel. Selma oli aga ärevil, kas kardinapuud üldse saab üles panna, sest „nii ilusatesse valgetesse seintesse ju auke ei tohiks puurida”.

Enamjaolt eramurajoonidest tulnud inimestele tegigi muret see, kas akna alla on ikka võimalik lillepeenart teha ning harjumatud tundusid vanemale rahvale ka avatud köögiga korteriplaneeringud. “Kas siia ette ust võib panna?” uuriski üks eakas härra linnavarade nõunikult Margo Sooäärelt. Üldiselt olid aga just eakad võtmesaajad tänulikud. “Ei uskunud, et vanas eas võime meiegi kõiki mugavusi tunda,” nentis ka Selma.

Kuressaare linnavalitsuse linnavara nõuniku Margo Sooääre sõnul on Aia tänava majas ühe- ja kahetoalised kõigi mugavustega korterid, suuruses 33–56 ruutmeetrit. “Olemas on rattakuurid, majaesine on kõnniteekividega kaetud, lõpetamisel on haljastus,” loetles ta, lisades, et munitsipaaleluruumides on üür kuus 17 krooni ruutmeetri kohta, mis on arvatavasti turuüürist madalam.

Veel 18 korterit

Kuressaare linnavolikogu otsustas märtsis osta osaühingult Fibera Grupp munitsipaalpindadeks seitse korterit kokku hinnaga 4 128 525 krooni.

Abilinnapea Kalle Koovi sõnul soovib Kuressaare linn omandada ka ülejäänud 18 Aia tn 49 asuvat korterit (ruutmeetri hinnaks on 14 750 krooni) ning juhul, kui volikogu annab selleks nõusoleku ning riik läbi KredExi raha, saab lahendatud kõikide Kuressaare sundüürnike eluasememure. Lisaks on avaldatud soovi saada üks eluruum uutele arstidele ning samuti võiks sealt endale eluruumi leida praegu otsitav linnaarhitekt.

Koovi sõnul on nüüdseks KredExist võimalik saada raha ka eluaseme jaoks vajalikule uuele tööjõule, samuti on lisandunud nimistusse peale sundüürnike teisedki riskigrupid – lastekodulapsed, paljulapselised pered jne.

Abilinnapea Juhan Nemvalts ütles, et Kuressaare linnalt on kolimistoetust saanud 33 sundüürnikku, sel aastal on esitatud veel neli taotlust ning need ootavad väljamaksmist. 32 leibkonda on nüüdseks saanud endale uue korteri.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 77 korda, sh täna 1)