FC Kuressaarel on selg vastu seina

Laupäeval 0 : 3 Pärnu Vaprusele alla jäänud FC Kuressaare meeskond peab Eesti jalgpalli meistriliigasse püsimajäämiseks üleminekumängudel kohtuma JK-ga Nõmme Kalju.

Tallinlaste võistkonnas pallib ka Eesti jaoks ebatavaliselt mitu brasiilia mängijat.

“Seekord ei olnud mitte ühel-kahel mehel halb päev, vaid tervel meeskonnal,” nentis saarlaste loots Jan Važinski laupäevasest kaotusmängust rääkides. “Mitte midagi, mida planeerisime, ei tulnud välja.” Pärnu Vaprus suutis kõik kolm väravat tabada juba esimesel poolajal. Ka teisel poolajal kontrollisid pärnakad mängu, ning FC Kuressaarele ei jäetud isegi mitte väravavõimalusi. “Olen pettunud,” kõlas peatreeneri lühike kokkuvõttev kommentaar mängule.

Kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu on selge, et üleminekumängudest saarlased ei pääse. Vaatamata ohule esiliigasse kukkuda on treener Važinski kindel, et enne hooaja algust seatud eesmärk jääda meistriliigasse püsima oli ja on jätkuvalt reaalne. Selleks tuleb alistada Nõmme Kalju.

“Rasked mängud tulevad,” kinnitas treener. “Meeskond on aga endale selgeks teinud, et nüüd tuleb Flora ja Ajaxi mängudega ennast üleminekumängudeks ette valmistada.”

Važinski sõnul räägib nende kahjuks ka statistika, mis ütleb, et kahel viimasel aastal on üleminekumängudest võitjana väljunud just esiliiga meeskond ja meistriliiga võistkond on maandunud aste madalamal. “Nõmme Kalju ei ole kerge vastane. Nad on oma meeskonda täiendanud võõrmängijatega,” kinnitas Važinski.