Uusi sõpru otsimas

Uusi sõpru otsimas

 

Eile Saare maakonda külastanud Ukraina Vabariigi suursaadik Eestis Pavlo Kiriakov väljendas Oma Saarele lootust, et maakonna ja linna juhtidega vahetatud mõtted annavad peatselt konkreetseid tulemusi.

Suursaadik Kiriakov oli Saare maavanemale Toomas Kasemaale varem edastanud Põhja-Ukraina Tšernigivi oblasti soovi saada Saaremaa sõpruspiirkonnaks ning nüüd arutati maakonna ja linna juhtidega nii seda ettepanekut kui ka Ukraina ja Eesti suhete edendamist laiemalt.

Kiites Ukraina ja Eesti häid suhteid, mille tõendiks on nii vastastikused kõrgetasemelised visiidid kui ka kaubavahetuse kasv (2006. aastal koguni 30%), ütles suursaadik, et tänavu oma diplomaatilise teenistuse loomise 90. aastapäeva tähistaval Ukrainal olid diplomaatilised sidemed Eesti Vabariigiga juba 1920. aastate algul, kuni bolševikud iseseisva Ukraina Vabariigi hävitasid.

Praegu demokraatlikku ühiskonda üles ehitav Ukraina kui Euroopa geograafiline keskpunkt tahab olla ka Euroopa suure pere liige ning selleks on talle olulised nii Eesti kogemus kui ka toetus, kinnitas suursaadik. “Mida tugevamad on sidemed erinevast rahvusest inimeste vahel, seda paremad on ka nende riikide vahelised suhted,” põhjendas suursaadik Pavlo Kiriakov sõprussuhete loomise soovi Ukraina ja Eesti piirkondade vahel.

Maavanem Toomas Kasemaa ütles Oma Saarele, et pakkumine arutatakse läbi omavalitsuste esindajatega. Praeguseks on omaaegsed sõprussuhted maakonna tasandil uuendatud Läti vabariigi Talsi rajooniga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 69 korda, sh täna 1)