FC Kuressaare võitis lumesajus

Saarlaste jalgpallimeeskond võttis arvatavasti hooaja viimase võidu kui meistrivõistluste eelviimases voorus alistati võõrsil tabeli punane latern, Lasnamäe Ajax tulemusega 2 : 1.

Lumelörtsises ilmas suutis FC Kuressaare esimest korda vastaste väravavõrku sahistada 38. minutil, kui täpne tabamus oli Lauri Mihkelsonil (fotol). Kolm minutit hiljem saatis palli lasnamäelaste väravasse Märt Kluge. Võõrustajate auvärava lõi esimesel üleajaminutil Papichyts.

Üle kümne mängu esimese võidu saavutanud FC Kuressaare peatreener Jan Važinski ütles meeskonna koduleheküljel, et jääb tulemusega rahule, samuti ka mängupildiga. Saarlaste juhendaja sõnul ei teinud lumine väljak nende mänguplaani erilisi korrektuure. “Lumi meie mängutaktikat ei muutnud,” tõdes Važinski, meeskond püüdis vaid tagaliinis natuke kindlamalt mängida.

Levadia tuli meistriks

Meistriliiga viimases voorus kohtub FC Kuressaare hõbemedali eest võitleva FC Floraga. Važinski on varem kinnitanud, et seda mängu võetakse kui ettevalmistust 18. novembril toimuvaks üleminekumänguks JK-ga Nõmme Kalju.

Viienda Eesti meistritiitli kindlustas endale aga FC Tallinna Levadia, kes võitis Tartu Maag Tammekat tulemusega 3 : 0.

Lasnamäe FC Ajax – FC Kuressaare 1 : 2

Väravad: 90.+ 2. Papichyts – 38. Mihkelson, 41. Kluge

Hoiatused: 79. Makarevitš, 82. Teivan – 13. Kaljuste, 89. Alonen, 90.+ 3. Kulikov

Pealtvaatajaid: 50

FC Kuressaare koosseis: 1-Kaas, 22-Azarov (46. 24-P. Pohlak), 2-Alonen, 5-Kluge, 18-Hepner, 17-Mihkelson, 6-Kulikov, 13-Veskimäe (87. 8-K. Raamat), 7-Kaljuste (72. 23-Alt), 9-Pukk, 11-Koplimäe

Varus: 30-R. Kütt, 24-P. Pohlak, 8-K. Raamat, 23-Alt