SWE-7 idavirulastega hakkama ei saanud (1)

SWE-7 idavirulastega hakkama ei saanud

Eesti meeste korvpalli meistriliigas sai saarlaste SWE-7 pühapäeval tabelisse kolmanda kaotuse, kui kodusaalis jäädi alla Jõhvi/Toila meeskonnale 66 : 77. Treener Marko Oolu sõnul mängiti võit maha juba esimesel poolajal, mis kaotati 22 punktiga.

Mängu algus ei tõotanud saarlastele midagi head, Jõhvi/Toila meeskond hakkas kohe algusminutitest eduseisu kasvatama. Saarlaste sihik oli täiesti paigast ära. Samuti ei suudetud külalisi takistada oma korvi alla jõudmast.

Esimese veerandaja kaotasid võõrustajad 12 : 22. Teisel veerandajal jätkasid võõrustajad juba sisseharjutatud rütmis. Tabavate kolmestega suurendati poolajaks edu 19 : 41 peale.

“See oli esimese poolajaga kaotatud mäng,” tõdes SWE-7 treener Marko Ool. “Kui meie viskame 20 punkti ja nemad 40, siis näitab see, et meil ei olnud kaitset ega rünnakut kumbagi.”

Teisel poolajal alustasid saar-lased särtsakalt. Kahe tabava kolmesega anti aimu, et esimesel poolajal juhtunust on tehtud omad järeldused. Toila/Jõhvi suutis siiski saarlastega sammu pidada, mida soodustas võõrustajate jätkuvalt kehv visketabavus. Vaatamata sellele suutsid saarlased kolmanda veerandaja lõpuks vahet isegi ühe punkti võrra vähendada.

Viimasele kümnele minutile mindi vastu 39 : 62 kaotusseisus. “Teise poolaja alguses mängisime kombineeritud kaitset,” rääkis treener leitud lahendusest.

Viimasel veerandajal näitasid SWE-7 mängijad siiski sisu. Tiheda üleväljapressiga vähendati kaotusseisu kohati 10 punkti piirimaile.

Rohkemaks siiski jaksu ei olnud. “Ülevälja pressing toimis meil kenasti, kuid oleks me hakanud varem seda kasutama, oleksime endale nööri kaela tõmmanud ja nii kui nii ära kukkunud,” leidis Ool mängust ka midagi positiivset.

Treener Ool: Kodumängudes peaksime ikkagi võidu võtma!
Kuressaare SWE-7 treener Marko Ool tõdes, et esiliiga tase ei ole nende jaoks sugugi kõrge. “Nagu me Rock II võitmisega näitasime, võime me mängida kõikidega võrdselt. Kõiki võita, aga ka kõigile kaotada,” tõdes Ool, et esiliigas ei ole nii suurt klassivahet kui meistriliigas, kus paar meeskonda teistest peajagu üle on.

Küll aga jagus treeneril kriitikat meeskonna kehva esinemise kohta kodusaalis. “Üks asi, millega ma absoluutselt rahul pole, on see, et me ei suuda kodusaalis võita,” rääkis Ool. Praeguseks on kolmest kodus mängitud mängust võidetud vaid üks ning seegi üle noatera. “Kodus oleme näidanud kehvemat mängu kui väljas, ühtegi head mängu Saaremaal me sel hooajal teinud ei ole,” tõdes treener.

Kodukaotuste otsest põhjust ei osanud Ool välja tuua. Kindlasti ei ole asi treeningute vähesuses, kuigi osa meeskonnast elab ja treenib mandril, teine pool aga Saaremaal.