Lugeja Mure (4)

Lugeja V. Nurk Nooruse tänavalt:

Elan Nooruse tänaval, Kuressaare gümnaasiumi vahetus läheduses. Probleem on selles, et autod pargitakse siia tupiktänavale nii, et ei pääse teinekord kojugi. Õpilastel on autostumine nii hoogsalt käinud, et parkimine on läinud problemaatiliseks. Pargitakse ühesuunalisel tänaval kahele poole, elanike väravatagused on poriseks aetud ja vahel ei ole võimalik oma kojugi minna.

Kui tuleb uus staadion, ei kujuta ette, mis siis veel saab. Ümberkaudsetega on seda arutatud, loomulikult häirib see kõiki, kes me siin elame. Siis kui staadion valmis, on hilja juba selle vastu võidelda. Juba praegu oleme kaotanud kodurahu ja privaatsuse, käiakse aia taga suitsu tegemas. Remontigu ära olemasolev staadion, see on ilusas kohas ja ei sega mitte kedagi.

Vastab linnainsener Madis Pihel:
Ei saa eitada, et Nooruse tänava parkimise koormus on suur. Seda eriti koolis (Kuressaare gümnaasium) toimuvate ürituste (lastevanemate koosolekud, aktused jne) puhul.

Probleemi lahendab Kaevu–Nooruse tänavate ristmiku piirkonda planeeritud parkla. Selles parklas saab olema 66 sõiduauto ja 3 bussi parkimiskohta.

Nimetatud Nooruse tänava umbtee osal täna parkimist keelata ei ole aga otstarbekas, sest ruumi parkimiseks on ja kodanike hooviväravate ette parkinud juht rikub juba niigi liikluseeskirja.

Liikluseeskirja § 66 ütleb: “Juht ei tohi pargitud sõidukiga sulgeda teiste sõidukite liiklust sissesõidul õuedele ja teega külgnevatele aladele.”
Parkimist keelavate märkidega seda probleemi ei lahenda. Parkimise keeld on ju ka eelneval Nooruse tänava lõigul, kuid seda eiratakse siiski. Hr Nurga väide parkimisest ühesuunalisel tänaval on eksitav. Tegu on kahesuunalise tänavaga, sest muidu ei saaks elanikud liikuda.

Hooviväravasse pargitud sõidukite puhul tuleks pöörduda politsei poole. Vastavalt seadusele teostab liiklusjärelevalvet politsei. Teema on olnud arutusel ka linna liikluskomisjonis, kus politsei lubas alati abiks olla, kui pöördutakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 63 korda, sh täna 1)