FC Kuressaare kaotus tõi FC Florale hõbemedali (2)

FC Kuressaare sai teisipäeval hooaja viimases meistrisarja mängus lumisel koduväljakul FC Floralt 3 : 1 lüüa. Sel hooajal on kõik Floraga peetud neli mängu lõppenud pealinlaste võiduga.

Kui mängu algusest oli möödunud kümme minutit, tekkis Kuressaare värava all esimene ohtlik situatsioon, mille katkestas Roland Kütt, kes noppis palli kõrgelt üle teiste peade. Kohe järgnes ka Kuressaare ohtlik rünnak Flora väravasse, mis siiski väravani ei jõudnud. Flora proovis korra ka Kuressaare värava põiklati tugevust, kuid väravast sisse palli ei saadud.

Kuressaare ei jäänud ootama – pikk audi sissevise otse värava alla leidis üles õiged mängijad ja Reio Alt suunas palli Flora võrku. 15. minutil asus FC Kuressaare 1 : 0 mängu juhtima.

“Taktikaline mäng ja treeningus läbitehtud liigutused viisid meid esimesel poolajal juhtima. Üldiselt mängis meie meeskond kaitsemängu,” kommenteeris FC Kuressaare treener Jan Važinski. Hea kaitsemängu ja väravavahi tegevuse tulemusena suudeti eduseisu hoida kuni viimase minutini. Flora hakkas kannatust kaotama, seda näitab ka 10 minutit enne esimese poolaja lõppu kasvama hakanud vigade arv. Vigade tulemusena teenisid florakad enne poolaja lõppu kaks kollast kaarti.

Esimese poolaja 45. minutil hakkas Flora agressiivne rünnak ära tasuma ja kaitse murdus. Flora lükkas palli saarlaste väravasse, lüües 1 : 1 viigivärava. Selliseks kujunes ka esimese poolaja lõpptulemus.

Teise poolaja alguses oli tugevalt tunda FC Flora ülekaalu. “Vaheajal said florakad teada, et samal ajal toimunud TVMK ja Narva Transi vahelises mängus on TVMK 2 : 0 juhtima läinud. Kui TVMK oleks võitnud ja Flora kaotanud või viigistanud, oleks hõbemedal TVMK-le läinud. Niisiis oli Floral, mille eest võidelda,” nentis saarlaste treener Jan Važinski.

Üle kümne minuti suutis FC Kuressaare teisel poolajal Flora rünnakud maha suruda, kuid siis läks Flora karistuslöögist 2 : 1 juhtima. Saarlased olid löödud. Veel kümme minutit, uus karistuslöök Florale, uus värav Florale. Seis oli 3 : 1 FC Flora kasuks. Sellise skooriga platsilt ka lõpuvile saatel lahkuti.

“Me mängisime taktikaliselt, neil oli natukene rohkem kaalul kui meil. Meie jaoks oli põhieesmärk saada viimane korralik ettevalmistus pühapäevaseks üleminekumänguks Nõmme JK Kaljuga. Aga poisid tegid väga head tööd ja algus oli tõesti super,” tõdes FC Kuressaare treener Jan Važinski.

FC Kuressaare – Tallinna FC Flora 1 : 3 (1 : 1)