Lemmikloomade uus turvakodu võib tulla Pähklasse (1)

Kuressaare abilinnapea Kalle Koov kohtus eile MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu esindajatega, et arutada kodutute koerte ja kasside turvakodu loomise võimalust. Esialgsete kavade kohaselt peaks see rajatama Pähkla kanti.

MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu esindaja Helen Kuleša ütles, et abilinnapea suhtumine turvakodu loomisse tundus igati positiivne olevat.
Kuleša sõnul on MTÜ-l siin praegu välja töötatud kaks tegevuskava: kas jätkata ja edasi arendada senist taktikat, et kodutute kasside ja koerte tarvis on eraisikute kodudes mitu väiksemat hoiukohta, või siis ehitada kuskil Kuressaare läheduses välja korralik ja suur lemmikloomade turvakodu.

“Lemmikloomade suurema ja kaasaegse hoiukodu jaoks oleme me juba ka koha välja valinud ja see asub Kaar-ma vallas Pähkla kandis,” rääkis Helen Kuleša. “Küsimus on vaid selle ehitamise rahastamises, sest siin ei käi jutt mitte sadadest tuhandetest kroonidest – tänapäeva nõudmistele vastav loomade turvakodu maksab ikkagi mitu miljonit.”

Abilinnapea Kalle Koov ütles Oma Saarele, et linnavalitsuse jaoks on kodutute kasside ja koerte probleem olnud jätkuvalt aktuaalne. “Mitte kunagi pole me end sellest küsimusest distantseerinud,” märkis abilinnapea. “Ka MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu esindajate Pähkla külas väljavalitud koht uue turvakodu rajamiseks on igati aktsepteeritav.”

Samas lisas Koov aga, et ainuüksi Kuressaare linn oma vahenditest lemmikloomade turvakodu väljaehitamist rahastada ei suuda. “Me ise näeme, et lemmikloomade turvakodu rajamine võiks toimuda n-ö projekti-põhiselt, kus linn oleks koos teiste Saare maakonna omavalitsustega kaasfinantseerija.”

Millal võiks lemmikloomade uus ja kaasaegsetele nõudmistele vastav turvakodu Saare maakonnas valmida, ei osanud Helen Kuleša ja Kalle Koov eile veel öelda. “Kuna kodutute kasside ja koerte probleem puudutab siiski kogu maakonda ning on aktuaalne kõikides omavalitsustes, siis kavatseme toetuse saamiseks pöörduda ka Saaremaa omavalitsuste liidu poole,” ütles Kuleša.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 52 korda, sh täna 1)