Riigikantselei toetab maavalitsuse ametnike stažeerimist Bornholmil (2)

Tõstmaks ametnike haldussuutlikkust rahuldas riigisekretär maavanema taotluse saada raha projektile “Saare maavalitsuse ametnike stažeerimine Taanis Bornholmi saare regionaalse omavalitsuse juures.”

Projekti kogumaksumus on 293 224 krooni. Sellest summast tuleb 75% ehk 219 918 krooni riigikantseleilt, ülejäänud 25% ehk 73 306 krooni on Saare maavalitsuse omafinantseering.

Saare maavanem Toomas Kasemaa ütles, et nimetatud projekt puudutab maavalitsuse 11 ametnikku ja projekt viiakse ellu eeloleva aasta esimesel poolel.

“Bornholmi saare kogemustest on, mida õppida,” märkis maavanem. “Hiljuti viidi seal läbi haldusreform, mida bornholmlased ka meil siin põgusalt tutvustasid. Nüüd on meie ametnikel siis võimalus ka olukorraga kohapeal tutvumas käia.”

Kasemaa lisas, et B-7 (s.o Läänemere suuremaid saari ühendava organisatsiooni) liikmete seas on just Taanis asuv Bornholm kõige sobivam koht, kus halduspoliitikat õppida. “Ahvenamaa selleks näiteks eriti ei kõlba, kuna sellel saarel on Soome riigis eristaatus ja oma parlament,” ütles maavanem.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 27 korda, sh täna 1)