Campenhauseni mälestusmärgi ideekonkursi võitis Aili Vahtrapuu

Campenhauseni mälestusmärgi ideekonkursi võitis Aili Vahtrapuu

 

Kuressaares jõudis reedel lõpule 3. septembril väljakuulutatud Balthasar von Campenhauseni mälestusmärgi ideekonkurss, mille peapreemia võitis Aili Vahtrapuu.

Üldse esitati konkursile kaheksa tööd, mille hulgast valiti välja kolm parimat. Žürii üksmeelsel otsusel kuulutati võitjaks kõrgelt tunnustatud skulptor ja Eesti kunstiakadeemia õppejõud Aili Vahtrapuu, kelle töid on eksponeeritud kõikjal maailmas. Tema tööde hulka kuulub näiteks ka Eduard Tubina 100. sünniaastapäevale pühendatud Tubina monument Tartus Vanemuise teatri ees.

Žüriiliikme abilinnapea Urmas Sepa sõnul ei olnud võitja osas mingeid eriarvamusi ning kõik žüriiliikmed pidasid Vahtrapuu tööd esikoha vääriliseks. Ka linnakunstnik Endla Tuutma tõstis esile võidutöö ääretut professionaalsust ja head lahendust ning ütles, et ka ülejäänud žüriiliikmed olid eelkõige toonitanud seda, et teos on oma olemuselt ja lahenduselt Kuressaarde kõige paremini sobiv. Vahtrapuu on pakkunud skulptuuri materjalidena välja betooni, puidu ja pronksi.

Teise koha vääriliseks tunnistati EKA arhitektuurimagistrandi Mihkel Koppeli töö “Hortus Ludi”. Kolmandale auhinnalisele kohale tuli arhitektuuriseltsi J.O.T. töö “Istu Kaa”, mille autorid olid Helle-Triin Hansumäe, Triin Maripuu ja Jako Järvsaar. Kuressaare linnavalitsus maksab võidutöödele välja stipendiumid: I stipendium 50 000 krooni, II 30 000 krooni ja III 20 000 krooni.

Balthasar von Campenhauseni peetakse oluliseks ennekõike Kuressaare linnaruumi reformijana: tema muutis linna ilme ligilähedaseks sellele, nagu me seda tänapäeval tunneme – kergestisüttivad roogkatused asendati kivikatustega, sillutati ja valgustati tänavaid, korrastati hooneid.

Lisaks lõi Campenhausen aktiivselt kaasa ka kohaliku kultuuri- ja seltsielu edendamisel, muutes Kuressaare esimest korda linna tiitli vääriliseks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 77 korda, sh täna 1)